Odzyska blask. Ostrowska „Jedynka” w remoncie

6
Nieremontowana gruntownie od ponad 40 lat ostrowska Szkoła Podstawowa nr 1 w końcu doczekała się modernizacji. W ruch poszedł ciężki sprzęt, bo trzeba wymienić instalacje, a niekiedy zmienić rozkład pomieszczeń. Placówka ma być odnowiona do końca października przyszłego roku.

Szkolne ławki i krzesła przeniesione na korytarz i logistyczne zawirowania z planem lekcji – tak wygląda obecnie rzeczywistość w ostrowskiej Szkole Podstawowej nr 1. Prace remontowej w jedynce zostały podzielone na etapy. W pierwszej kolejności budowlańcy zajęli się skrzydłem, w którym znajduje się sala gimnastyczna i szatnie. – W tej chwili wyburzane są ścianki starych toalet, zrywane są okładziny ścian i podłóg. W późniejszej kolejności będziemy remontować dużą salę gimnastyczną – informuje kierownik robót Robert Zimniak. W dalszej kolejności pod młot i to dosłownie pójdzie lewa strona budynku z małą salą. Na samym końcu modernizację przejdzie środkowa, główna część szkoły z największą liczbą sal lekcyjnych.

Zakres prac jest ogromny, bo gruntowny remont nie był tu przeprowadzony od momentu powstania budynku, czyli od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. To wyzwanie, bo modernizacja jest przeprowadzana w trakcie roku szkolnego, a to powoduje problemy m.in. z organizacją lekcji wychowania fizycznego. – W związku z tym, że lekcje w-fu na hali sportowej nie mogą odbywać, porozumiałam się z dyrektorami Szkoły Podstawowej nr 2 i Edukatora i w planach tych szkół znaleźliśmy godziny, z których mogą korzystać nasi uczniowie – mówi Dorota Grześkowiak, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

W ostrowskiej „Jedynce” tak naprawdę każdy kąt wymaga odświeżenia. Przestarzałe łazienki i smutne korytarze też niebawem zmienią się w plac budowy. Modernizacja tej szkoły to największy od lat remont budynku oświatowego w mieście, pochłonie 11,5 miliona złotych. Wnętrze Szkoły Podstawowej nr 1 zmieni się nie do poznania. Na koniec metamorfozy jedynki trzeba będzie jednak poczekać do października przyszłego roku.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. A będą ławki dla kibiców chcących oglądać mecze na hali? Przecież to szkoła o profilu sportowym (przynajmniej kiedyś tak było).

  2. Tak się sprężają, ze na cały rok uwalili zespoły sportowe- koszykarskie zamiast tak ułożyć harmonogram prac, żeby salę gimnastyczną robić po zakończeniu rozgrywek czyli od maja przyszłego roku. I pomyśleć, że dyrektorka jest wuefistką. Prezydent umywa ręce twierdząc, że harmonogram wykonawca uzgodnił z dyrektorką. Tylko uczniów- sportowców żal, ale jak widać, kogo to obchodzi?

  3. Po remoncie przyjadę obejrzeć bo pamietam jak ja oddawali do urzytku i już w pierwszej klasie byłem u pana Jana Sosnowskiego na dywaniku

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick