Odziedziczyli gospodarstwo z… drogami gminną i powiatową?

6
Państwo Kamila i Stanisław Król w 2004 roku odziedziczyli po rodzicach mężczyzny gospodarstwo w Biskupicach w gminie Nowe Skalmierzyce. Przez wszystkie lata zarówno rodzice pana Stanisława jak i on nie mieli pojęcia, że w skład ich posesji wchodzą również dwie drogi - gminna i powiatowa.

Rodzina chce, aby przedstawiciele samorządów odkupiły od nich obie fragmenty dróg. I choć gmina Nowe Skalmierzyce zgodziła się wykup, to Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim już nie.

Biskupice to cicha i spokojna wieś położona około 4 kilometry od Nowych Skalmierzyc i 17 kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego. Miejscowość zamieszkuje około 200 osób. Państwo Król mieszkają tam od wielu lat.

Co dalej z tymi gruntami? Zobacz materiał wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Że co starosta Ostrowa odkpic kawałek drogi??? To jest człowiek który umie tylko sprzedać a nie kupić przykład Przygodzice tyle hektarów idzie na zmarnowanie…. Z rąk tego „starosty”

  2. Zasadnicze pytanie to kiedy powstały te drogi bo jeśli przed 31 stycznia 1998 r. to niestety na podstawie artykułu 73 ustawy przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną są już własnością gminy i powiatu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick