DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Odwiedziny w ostrowskim szpitalu wstrzymane na kilku oddziałach

Dyrekcja szpitala w Ostrowie Wielkopolskim podjęła decyzję o wstrzymaniu odwiedzin na czterech oddziałach. Decyzja obowiązuje do odwołania i jest podyktowana sytuacją epidemiologiczną.

Według wtorkowego raportu Ministerstwa Zdrowia wzrosła liczba zakażeń SARS-CoV-2. W ciągu minionej dobry wyniosła 2 361 osób. W związku z rosnącą liczbą zachorowań, dyrekcja ostrowskiego szpitala podjęła decyzję o wstrzymaniu odwiedzin na czterech oddziałach szpitalnych: „Informujemy, iż z przyczyn epidemiologicznych wstrzymuje się do odwołania odwiedziny w oddziałach: Internistycznych, Internistycznym Izolacyjnym, Laryngologicznym, Geriatrycznym. W Oddziale Medycyny Paliatywnej przy łóżku pacjenta przebywać może tylko jedna osoba bez objawów infekcji” – czytamy w komunikacie.

lekarze informują, że wcześniej wielu pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na wirusa SARS-CoV-2 uskarżało się na gorączkę, kaszel, duszności, silne zmęczenie, bóle mięśni, głowy i gardła. – Pacjenci, którzy obecnie przebywają w ostrowskim szpitalu skarżą się na podobne dolegliwości. Niestety, widzimy tendencję wzrostową – mówi Adam Stangret, zastępca kierownika SOR w Ostrowie Wielkopolskim.

W całym kraju w czasie pandemii COVID-19 zachorowało ponad 6 milionów osób, a z powodu zagrożenia zmarło prawie 120 tys. Stan zagrożenia epidemicznego związany z pandemią COVID-19 obowiązywał w Polsce przez ponad 1200 dni i został zniesiony 1 lipca tego roku.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • K
  Kasia

  wtorek, 21 listopada, 2023

  „zmarło z powodu zagrożenia”
  … Dobrze ujęte mimo wszystko. Było zagrożenie więc się ludzi nie leczyło na choroby, które leczenia wymagały. Umarli przez zagrożenie.
  Nieleczeni, zamknięci, wystraszeni, często samotni. Ale ważne,że kasa się zgadza. Na covidzie zarobiło krocie wielu. Ich sumienia i etyka. Dajcie już spokój chociaż teraz z tą paranoją. Ludzie mają dość.

  Odpowiedz
 • K
  korec

  wtorek, 21 listopada, 2023

  Znowu zaczynacie cyrk? Znowu wam się marzą dodatki covidowe za NIELECZAENIE ludzi? ŁAJDAKI!!!!

  Odpowiedz
  • P
   PonuryGrabarz

   środa, 22 listopada, 2023

   Przecież jak wpuszczali ze wschodu miliony, epidemia się skończyła? Pojawiła się znowu? To ci ciekawostka..

   Odpowiedz
 • M
  myślący

  środa, 22 listopada, 2023

  Mogli po prostu powiedzieć „ze względu na jesienno-zimowe infekcje”, w nich też się covid zawiera. Odwiedzin zakazywano w czasie wysypu chorób przed covidem również.
  Akurat mniej pieniaczy w szpitalu w tym okresie ma sens. Po co kichający i kaszlący ludzie w miejscu, gdzie większość jest osłabiona przez choroby.

  Odpowiedz
 • M
  Maniek

  środa, 22 listopada, 2023

  Ogłupianie i zniewalanie ludzi ciąg dalszy. No, ale coż. Wychodowało się debilne społeczeństwo, to teraz można wciskać wszelakie kłamstwa.

  Odpowiedz
 • M
  Maniek

  środa, 22 listopada, 2023

  Szanowna redakcjo. Robicie sobie jaja. Za każdym razem jak chcę dodać komentarz, to jest informacja, że to plagiat. Zamordyzm większy niż za PRLu. Gratuluję niewolnictwa systemu.

  Odpowiedz
 • M
  Maniek

  środa, 22 listopada, 2023

  Dfdr

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz