Odwiedzili Zanzibar, a rozmiar biedy ich zszokował. Postanowili zorganizować zbiórkę!

0
Fot. Zrzut ekranu z filmu Mateusza i Kingi Grochowskich
Mateusz i Kinga Grochowscy to młode małżeństwo i para podróżników. Nie tak dawno odwiedzili daleki, egzotyczny Zanzibar oraz Tanzanię. Poznali tamtejszą kulturę, ale to, co uderzyło ich najbardziej to skala biedy, jaka tam panuje. Postanowili zorganizować zbiórkę rzeczy codziennego użytku dla lokalnej ludności.

Zbiórka spotkała się już z bardzo dużym odzewem na terenie całego kraju. Pierwsze dary docierają już do Ostrowa. – Zbieramy absolutnie wszystko: ubrania, pluszaki, buty, elektronikę, kosmetyki podstawowe, pasty do zębów, szczoteczki. Ich nie stać na dentystę i nigdy u niego nie byli. Dentyści są tylko dla najbogatszych – powiedział nam Mateusz.

Na koncie zbiórki jest już 150 kilogramów samej odzieży, ale organizatorzy zaznaczają, że im więcej tym lepiej. Do akcji dołączyło się jedno z dużych biur turystycznych w Polsce, które zaoferowało pomoc w transporcie wszystkich darów na miejsce.

Jeśli masz w domu zalegające ubrania lub buty, których już nie nosisz lub zechcesz przekazać chociaż kilka kosmetyków i zabawek dla dzieci – możesz przekazać je ludziom z dalekiego kraju.

Paczki można zostawić w Bistro Lawenda przy ulicy Rataja w Ostrowie Wielkopolskim. W razie pytań, można skontaktować się z Mateuszem pod numerem telefonu: 533 900 822.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick