Odświeżona wystawa w Spichlerzu Polskiego Rocka. Nie tylko sympatycy magnetofonów i taśm szpulowych znajdą tam coś dla siebie

0
Choć Jarocin Festiwal 2020 został odwołany z powodu pandemii koronawirusa, Spichlerz Polskiego Rocka przygotował coś dla fanów historii muzyki rozrywkowej w Polsce prezentując odświeżoną wystawę poświęconą zarówno festiwalowi jak i Wielkopolskim Rytmom Młodych, które były protoplastą JF.

Tygodnie przerwy w funkcjonowaniu wielu dziedzin życia w tym sfery kulturalnej pracownicy Spichlerza Polskiego Rocka przekuli w ciężką pracę. Pomalowane zostały ściany, odświeżona wystawa i nowe elementy, które mają bardziej wyeksponować punkty wspólne Wielkopolskich Rytmów Młodych i Jarocin Festiwalu.

Muzeum poświęcone polskiej muzyce rockowej w naszym kraju zostało ponownie otwarte 12 czerwca. Zwiedzający mogą już przychodzić i odwiedzać to miejsce ponownie. Na razie ruch jest mniejszy, niż dotychczas, bo zakończył się rok szkolny, a to oznacza, że jest mniejsze obłożenie grupami zorganizowanymi. Chętnych do zapoznania się z nową wystawa jednak nie brakuje. 12 czerwca był datą nieprzypadkową. Dokładnie tego dnia w 1970 roku odbyła się pierwsza edycja WRM.

Muzeum Regionalne w Jarocinie posiada tyle eksponatów i pamiątek związanych z festiwalem, że nie sposób wszystkie umieścić jednocześnie w Spichlerzu Polskiego Rocka. Stąd pomysł, aby przemeblować wystawę, dokupić kilka gablot i wyeksponować nowe rzeczy m.in. kasety z przesłuchań, stroje artystów i stworzyć miejsce przedstawiające nieodłączny ekwipunek każdego festiwalowicza.

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak wyłączenie z wystawy części multimediów w tym tablic interaktywnych obsługiwanych dotykowo czy stanowisko ze słuchawkami, które nie sposób dezynfekować po każdym użyciu. Zmniejszona została także liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać w Spichlerzu do 7 osób na piętro. W związku z tym, że piętra są dwa, jednocześnie w muzeum może przebywać 14 osób.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick