Odstresuj się i … pokoloruj Ostrów

4
Poprawia zdolności motoryczne, stymuluje kreatywność i wyobraźnię, uczy cierpliwości i skupienia, rozwija obie półkule mózgowe i pomaga wyrażać emocje. To tylko niektóre z zalet, jakie wymieniają psycholodzy mówiąc o kolorowaniu. Do połączenia tych korzyści z poznawaniem własnego miasta zachęca Biuro Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, które wydało książeczkę zatytułowaną „Pokoloruj Ostrów Wielkopolski”. Kolorowanka przedstawia charakterystyczne miejsca kojarzące się z miastem i zachęca do aktywności całe rodziny.

Pomysł na kolorowankę z ostrowskimi motywami zrodził się podczas pandemicznego lockdownu, jako sposób na kreatywne zagospodarowanie czasu i sposób na odreagowanie stresu – tłumaczy Milena Tacik z Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych ostrowskiego Urzędu Miejskiego. Bohaterami książeczki pt. „Pokoloruj Ostrów Wielkopolski” są statystyczni ostrowianie. To oni są motywem przewodnim całej książeczki i to oni zwiedzają ciekawe miejsca w mieście. W planie ich spaceru jest Rynek, stadion miejski, ogródki jordanowskie, mural z wizerunkiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, kompleks rekreacyjny na piaskach czy lodowisko. Cała książeczka wykonana jest z papieru, który pochodzi z recyklingu, więc do zabawy, rozwoju manualnego i poznawania miasta dochodzi jeszcze aspekt ekologiczny. Jej pomysłodawczynie chcą w przyszłości rozwijać ten projekt. Jak? O tym w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Pomysł bardzo dobry, ciekawy. Są entuzjaści takiej formy spędzania czasu czy traktują to jako uspokojenie. Natomiast miasteczko jak miasteczko, zawsze ta szar żyzna ale w końcu tak wyglada prowincja. Dobrze ze nie ma tam wizerunków naszych VIP-ów do pokolorowania

  2. Programują mózgi dzieciom, by skłaniały się szanować inwestycje pani Beaty w przyszłości. Oj Ty nasza wybawczyni.. oddaj nam tylko to kino….

  3. Zamiast wydawać pieniądze na bzdurne kolorowanki lepiej przeznaczyć je na odnowienie elewacji jakiegoś budynku… bo Ostrów brudem i szpecącymi kamienicami może się pochwalić.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick