Odpalenie choinki w Ostrowie już 6 grudnia! Co z pozostałymi iluminacjami?

8
Elementy choinki już pojawiły się na ostrowskim rynku! Trwają przygotowania do oficjalnego oświetlenia drzewka, a to już 6 grudnia! Nasuwa się jednak pytanie, co - w dobie wysokich cen za energię elektryczną - z pozostałymi świątecznymi iluminacjami, które miałyby oświetlić miasto? Władze nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji.

Na ostrowskim rynku pojawiły się elementy choinki, która zostanie oficjalnie oświetlona już w Mikołajki, czyli 6 grudnia.

Od kilku tygodni mówi się o oszczędnościach, jakie wprowadzają samorządy w związku z wysokimi cenami za energię elektryczną. Wielu włodarzy miast zrezygnowało z odpalenia świątecznych iluminacji, by oszczędzić pieniądze.

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Urzędu Miejskiego w Ostrowie, by zapytać o plany lokalnego samorządu. Redakcję portalu wlkp24.info poinformowano, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła i można się jej spodziewać w piątek.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Myślę, że to oczywiste, że żadne iluminacje nie powinny być włączone. Najpierw bezpieczeństwo czyli ulice (Sadowa ciemna), a potem rozrywka.

  2. Ile choinka prądu zużyje to jest oświetlenie LED na stadionie piłkarze grają wieczorem przy jupiterach nie mogą kopać w dzień kto za to zapłaci miasto czyli my

  3. Myślę, że na kilka wieczornych godzin iluminacje powinny świecić, ale na pewno nie przez całą noc. Są to wszystko LED-y, więc nie pobiorą zbyt dużo prądu. A gdyby rzeczywiście było z prądem krucho, to można je zawsze wyłączyć.

    • Sfinansuj proszę to z własnej kieszeni. Wszyscy będą zadowoleni.
      Ulice ciemne, przejścia nieoświetlone, ale najważniejsze, żeby się pierdoły świeciły bo święta. Jak w tym kraju ma być normalnie?

  4. a może zamiast świecidełek na Rynku pani prezydent włączy doświetlenie przejść dla pieszych przy ulicy Krotoszyńskiej ? Zadaję pytanie: co ważniejsze? ozdobne świecidełka czy bezpieczeństwo mieszkańców?

  5. Ta choinka brzydactwo do kwadratu, lepiej postawić jedną naturalną a nie takie badziewie,które na pewno niezle kosztowało.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick