Odolanów. Rok szkolny trwa, a oni już remontują [ZDJĘCIA]

0
Rozpoczęła się termomodernizacja pięciu szkół i hali sportowej w gminie Odolanów. Choć rok szkolny jeszcze się nie zakończył, pierwsze prace już zostały wykonane. Dyrekcja jednej z placówek zapewnia, że uczniowie nie odczują remontów. Inwestycja pochłonie niemal 5 mln zł.

Szkoły podstawowe w Hucie, Nabyszycach, Tarchałach Wielkich, Uciechowie, Garkach oraz sala sportowa przy szkole w Garkach to obiekty użyteczności publicznej, które przejdą termomodernizację. Pierwsze prace trwają już w Nabyszycach, gdzie wymieniono część dachu, instalacje oraz zamontowano nowe grzejniki. Trwa też ocieplanie budynku. Remont prowadzony jest tak, żeby dzieci z przedszkola i szkoły nie odczuły rozpoczętych robót. Prowadzone prace – jak zapewnia dyrekcja – nie przeszkadzają też w normalnym funkcjonowaniu placówki, w której lekcję będą się odbywać jeszcze przez tydzień.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Termomodernizacja sześciu budynków użyteczności publicznej pochłonie niemal 5 mln zł. 3,3 mln zł władze Gminy i Miasta Odolanów pozyskały z dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. To jednak nie koniec tego typu prac. – W ramach innego projektu i pozyskanych kolejnych środków, podobną modernizację przejdzie Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie. Razem termomodernizację przejdzie więc siedem budynków – wyliczają przedstawiciele gminy i miasta.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick