Odolanów. Minister Cybulski o Jednolitym Pliku Kontrolnym

0
Dziś w Odolanowie na zaproszenie stowarzyszenia DOLINA BARYCZY oraz Klubu Gazety Polskiej gościł podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Paweł Cybulski sprawujący funkcję Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Celem wizyty było spotkanie z przedsiębiorcami i mieszkańcami regionu, zapoznanie się z problemami kontaktów na linii urząd skarbowy – podatnik oraz przekazanie informacji o planach rozwoju gospodarki i prawa gospodarczego kraju.

JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny – był tematem przewodnim dzisiejszego spotkania w Odolanowie Pawła Cybulskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów z przedsiębiorcami.

JPK to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane będą pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Ale JPK to nie jedyna zmiana jaką wprowadza powoli ministerstwo. Wiele pytań ze strony przedsiębiorców dot. także innych rozliczeń podatkowych.

Otwarte i oficjalne spotkanie przedsiębiorców i urzędników poprzedziło także szkolenie. W spotkaniu udział brali także z-ca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Sławomir Groch a także wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick