Odłóż smartfon i żyj! Napis przy pasach dla poprawy bezpieczeństwa w Przygodzicach

3
Na ten temat stworzono już ogólnopolskie kampanie telewizyjne. Niekiedy przy przejściach dla pieszych montowane jest specjalne oświetlenie. Sprawą zajęli się też przedstawiciele sołectwa Przygodzice i zainicjowali akcję wymalowania na chodniku napisu "ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ!". A wszystko z myślą o bezpieczeństwie tych, którzy wchodzą na jezdnię z nosami w telefonach.

Ruchliwa droga wojewódzka, dawna krajowa nr 11 w Przygodzicach. Przejście dla pieszych w tym miejscu jest obwarowane sygnalizacją świetlną, ale mimo tego, jak mówi sołtys wsi Robert Wnuk, dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji. – Jako kierowca byłem świadkiem bardzo niebezpiecznego zdarzenia, gdzie młoda dziewczyna ze smartfonem w ręku bezmyślnie wtargnęła na jezdnię i pomyślałem, że coś trzeba z tym zrobić i zwrócić uwagę mieszkańców na ten problem, bo problem smarfonów dotyczy i młodych i starszych – dodaje Robert Wnuk.

I właśnie w ten sposób na chodniku tuż przy pasach obok kościoła w Przygodzicach pojawił się duży napis: ODŁOŻ SMARTFON I ŻYJ! Mieszkaniec Przygodzic, Andrzej Stodolny, uważa, że zwrócenie uwagi przechodniów na to, by patrzyli przed siebie, a nie w telefon, to dobry pomysł. – Na pewno nie jednego uratuje – stwierdza.

W realizację pomysłu zaangażowane było nie tylko sołectwo, ale też radny Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Piechet. Zwracający uwagę na problem wpatrzenia w smartfony napis został wykonany przez pracowników Rejonu Dróg Wojewódzkich w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Pomysł super,ale jak zwykle nie dopracowany…
    Napisy powinny być odblaskowe i Pan sołtys i Radny sejmiku, mogli by to pomalować sami, bez kosztów a nie tylko do zdjęć pozować… Jak zwykle … Działanie a nie obiecanki mogły by być górą. Jednak polityka zmienia ludzi i nie ma co wymagać…

    • A ty co Miodek jesteś. Ty nigdy błędu przecież nie zrobiłeś, błąd to ty masz w….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick