Odliczamy dni do 30. finału WOŚP. Sprawdź, co będzie się działo!

0
W najbliższą niedzielę odbędzie się 30. finał WOŚP. Jubileuszowa edycja wielkiego pomagania, które ponownie ogarnie cały świat, nie ominie także Ostrowa Wielkopolskiego, a my pokażemy to wszystko w Telewizji Proart i na wlkp24.info.

Raptem kilka dni dzieli nas od 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jubileuszowa edycja pomagania chorym poprzez zbiórkę pieniędzy w niektórych miejscach rozpocznie się jednak nieco szybciej. Na przykład w Ostrowie Wielkopolskim. Tamtejszy sztab słynie z tego, że potrafi być niezwykle skuteczny, co pokazał w poprzednich latach. Jego członkowie tym razem również chcą się wspiąć na wyżyny. Dlatego zdecydowali się na rozkręcenie pierwszych wydarzeń już 29 stycznia. – Wystartujemy w Manhattanie (klub w Czekanowie – przyp. red.) i tam będziemy grać od wieczora pewnie do samego rana. A od rana, od 8.00 do 12.00 będzie trwać akcja oddawania krwi w szpitalu. Od 11.00 ostrowscy seniorzy będą na Piaskach, o 12.00 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”, wtedy też ruszą nasze morsy. O 13.00 rozpocznie się wystawa zabytkowych pojazdów na ostrowskim rynku – wylicza Patryk Płomiński, szef sztabu WOŚP w tym mieście.

Tańce, muzyka i śpiew w OCK-u

Jak zwykle nie zabraknie atrakcji w Ostrowskim Centrum Kultury. Na tamtejszej dużej scenie będą się odbywać m.in. licytacje. – Na ten dzień zawsze czekają dzieci, młodzież, ale też dorośli, ponieważ to są bloki artystyczne. Uczniowie szkół tańca i wokaliści prezentują swe umiejętności. Wystąpią szkoły tańca z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic, natomiast w Forum Synagoga od 18.00 do 22.00 będzie trwał set didżejski. Na małej scenie, po Światełku do nieba, wystąpią również muzycy – zapowiada Maria Szeląg, dyrektor OCK-u.

Chętni będą mogli też poddać się pomiarowi ciśnienia w oku. Z WOŚP-em po raz kolejny zagra DKMS. Przedstawiciele tej organizacji będą zachęcać i dzielić się wiedzą na temat tego, jak zostać dawcą szpiku.

Licytacje i kolejne złote serduszko WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim

O odpowiedni poziom emocji podczas licytacji zadba Szymon Matyśkiewicz, który jest znany z tego, że jak nikt inny w Ostrowie potrafi otwierać serca i portfele mieszkańców na potrzeby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie do zdobycia będzie złote serduszko. W 2020 roku wylicytowała je firma PROMAX.

Nie zabraknie też sportowych gadżetów i unikalnych pamiątek dla fanów koszykówki, żużla czy piłki nożnej. – Mamy ich naprawdę bardzo dużo. Są to gadżety Stalówki, Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, ale również Lecha Poznań. Będą też dodatkowe atrakcje, obiady ze znanymi osobami, kolacje, spotkania – wymienia Szymon Matyśkiewicz. Nie wszystko będzie można wylicytować podczas aukcji prowadzonych na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Przedmioty o mniejszej wartości będzie można kupić w sklepiku WOŚP w OCK-u, a także w internecie.

Ostrowscy wolontariusze i rekordowa liczba puszek WOŚP

W tym roku na ulice miasta wyjdzie 230 wolontariuszy, ale oprócz mobilnych puszek będą też stacjonarne w liczbie 30, co jest rekordem. Zostaną wystawione w sklepach oraz siedzibach firm.

Także Telewizja Proart będzie grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na naszej antenie oraz na wlkp24.info będziemy przez kilka godzin pokazywać to, co wydarzy się na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury. Startujemy o 14.00.

W ramach 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierane pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

WOŚP 2022 w Telewizji Proart i na wlkp24.info

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick