Odkryli blisko 170 krzewów konopii. Plantacja marihuany zlikwidowana [ZDJĘCIA]

0
Fot. KPP Jarocin
Nawet do 15 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy prowadzili plantację konopii indyjskich na terenie powiatu jarocińskiego. Policjanci zabezpieczyli 169 krzewów konopii oraz 9 kg gotowego suszu.

Jarocińscy kryminalni pracowali nad sprawą od dłuższego czasu. Policjanci weszli w końcu na teren jednej z posesji w gminie Jarocin. Śledczy podejrzewali, że mogą tam znajdować się duże ilości narkotyków. Policjanci rozpoczęli przeszukania budynku mieszkalnego. Gdy zeszli do pomieszczeń piwnicznych, odkryli sporych rozmiarów plantację konopi indyjskich uprawianych w warunkach domowych. Wewnątrz znajdowało się ponad 160 krzewów w różnych fazach wzrostu. – Mundurowi oprócz krzewów zapieczeli ponad 9 kg gotowego suszu, który znajdował się w piwnicy oraz w części mieszkalnej jednorodzinnego budynku. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Jarocina – obaj w wieku 43 lat. Tego samego dnia wieczorem zatrzymany został także 39-latek – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Cała trójka usłyszała ostatecznie zarzuty uprawy konopi innej niż włókniste w celu wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Wobec 43- latka sąd, na wniosek policji i prokuratury, postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi z mężczyzn w tym samym wieku został objęty dozorem policyjnym. Wobec 39-latka zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Całej trójce, za popełnione przestępstwo, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick