Odebrali klucze do własnego „M”. Kolejne mieszkania dla systematycznych oddane do użytku [WIDEO]

11
Dwa nowe bloki, a w nich 32 mieszkania. W środowe przedpołudnie z rąk prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek oraz prezesa Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej kolejni mieszkańcy miasta odebrali klucze do własnych "M". Wszystko w ramach programu "mieszkania dla systematycznych".

Program „mieszkania dla systematycznych” skierowany jest do osób, którym trudno byłoby osiągnąć zdolność kredytową i kupić własne mieszkanie na tradycyjnym rynku deweloperskim. W jego ramach w Ostrowie Wielkopolskim powstało już 9 budynków, w których znajduje się 165 mieszkań.

Nowe mieszkania przy ulicy Klasztornej mają od 30 do 40 kilku metrów kwadratowych i w zależności od rodzaju są jedno, dwu lub trzypokojowe. W budynkach znajdują się również dwa lokale dostosowane do osób z niepełnosprawnościami np. poprzez obniżenie kontaktów lub zamontowanie specjalnych uchwytów w łazienkach. Są one też bardziej wykończone niż pozostałe mieszkania. Na podłogach w pokojach położono panele, a w łazience płytki.

Odbiorowi kluczy do własnego „M” zawsze towarzyszą duże emocje. Nie inaczej było w środę przed południem przy ulicy Klasztornej. Jakie uczucia towarzyszyły mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego? O tym w materiale wideo.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

    • proponuję najpierw zaciągnąć informacji na temat programu, na czym on wgl polega. Ewentualnie później głupio pierdolić. Pozdrawia,

  1. Ciekawe o ile wzrosły kwoty spłat kredytów zaciągniętych przez Mzgm i jaki spowoduje to wzrost czynszów wszystkich mieszkających w zasobach Mzgm

    • Mieszkania w krótkim czasie „wykończą” lokatorzy – i to tak, że będzie konieczny kapitalny remont!

  2. Po pierwsze , każdy kto wylosował mieszkanie musi płacić ratę i czynsz jak za każde inne mieszkanie na kredyt ,a po drugie życzę mieszkańcom , oby im się dobrze mieszkało 🙂

  3. Można się już wprowadzać, czy jak u Anioła trzeba poczekać do hejnału?

    Kolejny przykład powodujący, że w tym kraju nie opłaca się pracować. Najlepiej się żyje za pieniądze podatników, czyli innych ludzi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick