DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Oddziały covidowe już tylko w Ostrowie i Pleszewie

W trakcie trzeciej fali koronawirusa wiele oddziałów ostrowskiego szpitala przekształcono w covidowe. Chorzy leżeli m.in. na chirurgii i na oddziale wewnętrznym. 19. marca baza łóżek dla pacjentów chorych na COVID 19 liczyła 120 miejsc, dziś jest ich zdecydowanie mniej. – Obecnie mamy 80 łóżek covidowych szpitalu. W zasadzie wszystkie oddziały wróciły do swojej statutowej działalności – tłumaczy Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pleszewskie Centrum Medyczne do zeszłego tygodnia dysponowało 45-łóżkowym oddziałem dla pacjentów z COVID-19. Od 15 czerwca decyzją wojewody Wielkopolskiego placówka posiada już tylko 25 miejsc, z czego 3 łóżka przeznaczone są dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. – Obecnie na oddziale przebywa zaledwie kilkoro pacjentów. Jest to specjalnie do tego celu wydzielona część szpitala, do której prowadzi osobne wejście – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Z kolei w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia od 13. czerwca łóżka dla osób chorych na koronawirusa zostały zlikwidowane. Decyzje w tej kwestii podejmuje Wojewoda Wielkopolski. – W chwili obecnej wznowiliśmy działalność oddziału internistycznego. Chirurgia nie wznowiła jeszcze działalności, ponieważ po tak długim okresie hospitalizacji osób z koronawirusem oddział musi być np. wyozonowany – mówi Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor ds. medycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Baza łóżek covidowych w Szpitalu Powiatowym w Krotoszynie została zlikwidowana z dniem 26. maja. Odział covidowy w tej placówce uruchamiany był dwukrotnie. Pomiędzy październikiem, a grudniem 2020 roku oraz marcem a majem bieżącego roku. – Infrastruktura oddziału została częściowo zmieniona, by oddział mógł powrócić do statutowej działalności. Natomiast, gdyby była taka konieczność jesteśmy w stanie z powrotem przekształcić go w covidowy – tłumaczy Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Krotoszynie.

Szpital Powiatowy w Jarocinie, tak samo jak placówki w Krotoszynie i Ostrzeszowie, nie posiada już oddziału covidowego. Pierwsze łóżka zlikwidowano 6. maja, kolejne 21. maja. Kierownictwo placówki deklaruje jednak, że w każdym momencie możliwe jest odtworzenie około 30 łóżek.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • P
  P.

  wtorek, 15 czerwca, 2021

  A przychodnie nadal tele porady. Zamknieci .

  Odpowiedz
 • S
  srowid

  wtorek, 15 czerwca, 2021

  ciepło przyszło okres wakacyjny sie robi to szopka kovid maleje przyjdzie jesień kovid kabaret kolejna część

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz