Oddział onkologiczny ponownie otwarty. Pacjenci są wypisywani do domów

0
Po tygodniu zamknięcia oraz izolacji dla pacjentów i personelu, oddział onkologiczny pleszewskiego szpitala ponownie został otwarty. Decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego jest podyktowana tym, że wyniki przebadanych pod kątem zakażenia koronawirusem 61 osób są negatywne.

Dobre wieści napływają ze Szpitala w Pleszewie. Oddział onkologiczny ponownie został otwarty. Powiatowy Inspektor Sanitarny wygasił decyzję o jego zamknięciu, wydaną 26 kwietnia. Było to spowodowane wykryciem koronawirusa SARS-CoV-2 u jednej z osób zatrudnionych na oddziale. Przez ostatni tydzień pacjenci oraz personel byli poddani kwarantannie szpitalnej. – Dokładnie po tygodniu, szczęśliwie okazało się, że wszystkie wyniki badań pozostałego personelu (35 osób) oraz przebywających w oddziale pacjentów (26 osób) są negatywne. Wyjątek dotyczył jednej pacjentki, która od początku pobytu w oddziale była całkowicie izolowana, a personel pracował przy niej w pełnej ochronie osobistej – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala.

CZYTAJ: Wiemy, kiedy wróci Ostrowski Rower Miejski. Sprawdź!

Jak podkreśla, z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że do zakażenia doszło poza placówką. Jego zdaniem świadczą o tym negatywne wyniki zarówno pacjentów, jak i personelu. – Pacjentka została już przetransportowana do szpitala jednoimiennego w Poznaniu, a personel z jej otoczenia został objęty nadzorem epidemiologicznym. Ponownie okazało się, że również tutaj, podobnie jak na oddziale ginekologiczno-położniczym (gdzie wcześniej wykryto koronawirusa – przyp. red.), iż nie doszło do transmisji wirusa z zakażonego pracownika na pozostały personel oraz przede wszystkim na pacjentów – dodaje. Miało na to wpłynąć przestrzeganie przez pracowników szpitala zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Otwarcie oddziału spowoduje, że zdrowi pacjenci będą mogli wrócić do domów. Już są systematycznie wypisywani w zależności od tego, na ile dobre są wyniki ich badań.

CZYTAJ: Polak i Gruzin zgwałcili 18-letnią Ukrainkę? Prokuratura prowadzi śledztwo

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick