Oddział izolacyjny w miejsce dawnej neurologii. Ostrów szykuje się na falę pacjentów

5
Profesjonalny oddział izolacyjny powstaje w miejsce starego oddziału neurologicznego ostrowskiego szpitala. Placówka odnotowuje coraz większy przyrost zakażonych koronawirusem osób, które wymagają hospitalizacji. Obecnie w placówce przebywa 20 zakażonych pacjentów. Pięciu z nich na oddziale intensywnej terapii. Większość to osoby niezaszczepione.

Ostrowski szpital walczy z COVID-19 od wybuchu epidemii w Polsce. W czasie trzeciej fali większość oddziałów została przekształcona wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Teraz sytuacja nie jest tak dramatyczna, jak na początku roku, choć medycy zauważają ponowny przyrost zachorowań. Wiele z „dodatnich” osób wymaga hospitalizacji i są to osoby, które nie przyjęły szczepionki przeciwko COVID-19. – To, że chorych przybywa zauważyliśmy około 1,5 tygodnia temu. Nawet dzisiaj przyjęliśmy kolejną osobę z potwierdzonym koronawirusem. Niestety, to już nie są tylko dane, które widzimy w mediach. Da się to odczuć także u nas. Tendencja jest niekorzystna – mówi Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Oddział będzie posiadał sale dla pacjentów, pełen węzeł sanitarny, śluzy bezpieczeństwa oraz izolatki. – Będzie to oddział z 25 łóżkami. Zlokalizowany będzie w miejscu dawnego oddziału neurologicznego na pierwszym piętrze szpitala – dodaje Adam Stangret.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Antyszczepionkowców i płaskoziemców powinno się odsyłać na kwarantannę do domu bo oni i tak nie wierzą że nie ma kowida i ziemia jest okrągła tylko płaska jak sp..ek.

  2. „I tak nie wierzą że nie ma kowida”. Przeczytałeś to co napisałeś? Wyrazy współczucia, widać co szczepionki i propaganda covidowa robi co niektórym z deklem. Zalecam spacerek i odcięcie od mediów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick