DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Oddział izolacyjny w miejsce dawnej neurologii. Ostrów szykuje się na falę pacjentów

Ostrowski szpital walczy z COVID-19 od wybuchu epidemii w Polsce. W czasie trzeciej fali większość oddziałów została przekształcona wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Teraz sytuacja nie jest tak dramatyczna, jak na początku roku, choć medycy zauważają ponowny przyrost zachorowań. Wiele z „dodatnich” osób wymaga hospitalizacji i są to osoby, które nie przyjęły szczepionki przeciwko COVID-19. – To, że chorych przybywa zauważyliśmy około 1,5 tygodnia temu. Nawet dzisiaj przyjęliśmy kolejną osobę z potwierdzonym koronawirusem. Niestety, to już nie są tylko dane, które widzimy w mediach. Da się to odczuć także u nas. Tendencja jest niekorzystna – mówi Adam Stangret, zastępca kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Oddział będzie posiadał sale dla pacjentów, pełen węzeł sanitarny, śluzy bezpieczeństwa oraz izolatki. – Będzie to oddział z 25 łóżkami. Zlokalizowany będzie w miejscu dawnego oddziału neurologicznego na pierwszym piętrze szpitala – dodaje Adam Stangret.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • A
  Aldona

  czwartek, 21 października, 2021

  O czym my tu mówimy? Większy problem jest, że w Ostrowie szerzą się choroby pasożytnicze.

  Odpowiedz
 • G
  Gość

  czwartek, 21 października, 2021

  Antyszczepionkowców i płaskoziemców powinno się odsyłać na kwarantannę do domu bo oni i tak nie wierzą że nie ma kowida i ziemia jest okrągła tylko płaska jak sp..ek.

  Odpowiedz
 • DG
  Do Gość

  piątek, 22 października, 2021

  „I tak nie wierzą że nie ma kowida”. Przeczytałeś to co napisałeś? Wyrazy współczucia, widać co szczepionki i propaganda covidowa robi co niektórym z deklem. Zalecam spacerek i odcięcie od mediów.

  Odpowiedz
 • M
  Max

  piątek, 28 października, 2022

  Zna ktoś może numer telefonu na ten oddział izolacyjny w Ostrowie Wlkp

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz