Oddała oszustowi pieniądze i biżuterię. Jest poszukiwany przez policję

0
Starsza kobieta pochodząca z Kalisza padła ofiarą oszusta. Mężczyzna zadzwonił do poszkodowanej podając się za policjanta. Poinformował ją, że jej wnuk miał wypadek i potrzebuje pieniędzy na załatwienie porozumienia.

Seniorka zdecydowała się oddać majątek nieznajomemu, który pojawił się w jej mieszkaniu. – Kobieta oddała mężczyźnie wszystkie oszczędności, które posiadała w domu. Mogło to być kilka tysięcy złotych. Oddała mu także biżuterię – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojniczk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Do zdarzenia doszło 19 lutego, ale dopiero teraz policja mogła opublikować rysopis poszukiwanego złodzieja. – Poszkodowana musiała wyrazić chęć, żeby pojechać do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, bo tam znajduje się laboratorium kryminalistyczne i tam sporządzane są portrety pamięciowe. Stworzenie takiego portretu zajmuje trochę czasu. Drugą kwestią było oczekiwanie na decyzję prokuratora i jego zgoda na opublikowanie wizerunku oszusta – dodaje Jaworska-Wojnicz.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Rysopis sprawcy:
Wiek: ok. 40 lat
Wzrost: ok. 170 cm
Budowa ciała: krępa sylwetka, zarost na twarzy

W dniu zdarzenia ubrany był w płaszcz koloru czarnego (sięgający do kolan), czarne spodnie oraz czapkę koloru czarnego i rękawiczki tego samego koloru. Posiadał również czarną torbę na długim pasku.

Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc policjantom.

Ze wszystkimi informacjami można dzwonić pod numery telefonów: 62 76-55-364 lub 62 76-55-240.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick