„Oddaj krew z kablówką” w innym terminie. Nie składamy broni [OŚWIADCZENIE]

0
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i w trosce o bezpieczeństwo setek krwiodawców oraz pracowników centrum krwiodawstwa, zdecydowaliśmy o przełożeniu 16. edycji akcji „Oddaj krew z kablówką” na inny termin.

Obostrzenia wprowadzone w związku z walką z koronawirusem spowodowały odwołanie lub przełożenie wielu wydarzeń. Sytuacja w Polsce ma także wpływ na organizowaną od 15 lat akcję „Oddaj krew z kablówką”. Czerwiec kojarzył się właśnie z oddawaniem krwi, a nasza inicjatywa – dzięki Wam – była jedną z największych w regionie. Niestety, w tym roku w planowanym pierwotnie terminie, a więc w czerwcu, nie odbędzie się.

Oświadczenie w sprawie przeprowadzenia 16. akcji „Oddaj krew z kablówką”

Ze względu na wystąpienie w naszym kraju pandemii koronawirusa i wprowadzone w związku z tym ograniczenia Telewizja Proart oświadcza, że 16. edycja akcji „Oddaj krew z kablówką” nie odbędzie się w czerwcu – tak jak to było zaplanowane. Mając na względzie dobro krwiodawców, ich bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo i komfort pracy osób zatrudnionych w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podjęliśmy tę trudną decyzję.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce się zmieni i wszyscy będziemy bezpieczni – powrócimy do planów przeprowadzenia akcji.

Mamy świadomość, że krwi brakuje, a organizowane przez nas przedsięwzięcie było jednym z najważniejszych w regionie, dlatego nie składamy broni.

Wierzymy, że 16. edycja akcji „Oddaj krew z kablówką” będzie mogła zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick