Oddaj krew z kablówką w Dzień Dobry TVN! Zobacz wideo

1
screen z materiału wideo Dzień Dobry TVN na temat akcji Oddaj krew z kablówką
Ekipa programu Dzień Dobry TVN odwiedziła z kamerą Arenę Ostrów podczas 17. edycji akcji Oddaj krew z kablówką. Przygotowany materiał, który trwa niemal 7 minut, można było obejrzeć na antenie. Teraz opublikowano go także w Internecie. Link do niego publikujemy na wlkp24.info.

Od 17 lat w Ostrowie Wielkopolskim mieszkańcy regionu oddają krew w ramach akcji Oddaj krew z kablówką. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo po raz pierwszy zrelacjonowała to wydarzenie ogólnopolska telewizja. Do Areny Ostrów, gdzie zorganizowano mobilny punkt krwiodawstwa, przyjechała ekipa Dzień Dobry TVN.

W popularnym programie śniadaniowym opowiedziano o tym niezwykłym wydarzeniu, które jednoczy w bezinteresownej pomocy mieszkańców, którzy decydują się ratować chorych tym bezcennym radem, jakim jest krew, a którego nie da się wyprodukować.

– To była jedna wielka niewiadoma. Nie wiedzieliśmy, czy ludzie przyjdą, jak to zorganizować, a akcję organizowaliśmy w garażach, na naszym podwórku, w których stały nasze samochody. Staraliśmy się  – wspominała na antenie początki Anna Okrój, dyrektor generalna Telewizji Proart. – Było wielkie malowanie, sprzątanie, wyposażanie tych garaży, żeby one były takim prowizorycznym centrum krwiodawstwa – dodała.

Była też okazja, by pochwalić się rekordami krwiodawców z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. – W ciągu tych 17 akcji już 5,5 tysiąca osób oddało krew z kablówką. Rekordowy był 2015 rok, kiedy równo 500 osób oddało krew. Zarejestrowanych było więcej, ale 500 osób oddało krew – wyliczyła Paulina Szczepaniak, redaktor naczelna Telewizji Proart.

ZOBACZ MATERIAŁ O ODDAJ KREW Z KABLÓWKĄ W DZIEŃ DOBRY TVN

Zobacz nagranie z 17. edycji akcji Oddaj krew z kablówką

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobra inicjatywa która z inicjatywy lokalnej, powoli zaczyna być inicjatywą ogólnopolską, a przynajmniej wydarzeniem wychodzącym poza granice miasta czy powiatu. Gratulacje dla organizatorów akcji jak i podziękowania dla krwiodawców!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick