Oddaj krew z kablówką w Arenie Ostrów!

0
Zapraszamy do udziału w akcji Oddaj krew z kablówką 2021! Tym razem będziemy się dzielić tym bezcennym darem w Arenie Ostrów. Już w środę, 8 września! Do zobaczenia!

Zapasy krwi w sześciu z ośmiu grup są niskie lub bardzo niskie. Tak wynika z najnowszych danych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów i powrotów. Więcej godzin spędzamy w samochodach, upały sprawiają, że część z nas jest mniej wypoczęta, wysokie temperatury wpływają na pogorszenie skupienia i uwagi za kierownicą. W ten sposób łatwiej o kolizję i wypadek.

To właśnie we wakacje częściej niż zwykle brakuje krwi, ale problemy z zapasami występują niemal przez cały rok. A krwi nie da się wyprodukować. Nie można jej stworzyć w laboratorium. Trzeba się nią dzielić. Wiedzą o tym wszyscy, ale niewielu decyduje się na jej regularne oddawanie.

Dlatego zapraszamy do udziału w akcji Oddaj krew z kablówką, która odbędzie się w środę, 8 września w Arenie Ostrów. Liczymy, że nie zawiedziecie, frekwencja dopisze, a litry krwi popłyną do centrum krwiodawstwa. Może pobijemy rekord? Zachęcamy gorąco do udziału! Przyłączcie się też do naszego wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco.

Akcję organizuje Telewizja Proart we współpracy z Miastem Ostrów Wielkopolski oraz spółką Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick