DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Oddaj krew z kablówką" już w środę. Zapraszamy od 8 do Areny Ostrów!

Przypominamy, że 16. edycja „Oddaj krew z kablówką” nie odbędzie się na dziedzińcu Telewizji Proart, ale w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Andrzeja Kowalczyka 1. Przygotowania w Arenie Ostrów trwają od środowego poranka. Pojawiły się już m.in. stanowiska do poboru krwi i dedykowane koszulki, które jutro otrzymają krwiodawcy. Swoją część pracy wykonuje już także dział techniczny Telewizji Proart, dzięki któremu będą mogli państwo na żywo śledzić przebieg wydarzenia. – Event wymaga zaangażowania całej ekipy technicznej Telewizji Proart. Dzień wcześniej przygotowujemy wóz transmisyjny, sprawdzamy światłowód. Samą akcję realizujemy od 9.00 na 6 kamer, będą też tzw. lotne kamery – informuje Roman Biadała, kierownik działu technicznego Telewizji Proart.

Wydarzenie poprowadzą tradycyjnie już Agnieszka Kurzawa i Paulina Szczepaniak. Oprócz rozmów z krwiodawcami w trakcie akcji „Oddaj krew z kablówką” przewidziane są wywiady z ciekawymi gośćmi. – Będą to m.in. przedstawiciele służby medycznej, policjanci, strażacy, ale także wszyscy ci, którzy na różne sposoby mają do czynienia z krwią lub z osobami, które tego cennego lekarstwa potrzebują. Rozmówców zapytamy m.in. o tak ważną w ostatnim czasie kwestię bezpieczeństwa covidowego – mówi Agnieszka Kurzawa, dziennikarka prowadząca akcję.

Centralnym punktem całej akcji będzie hol Areny Ostrów, na którym zlokalizowane będą stanowiska do poboru krwi. Od krwiodawców ten cenny płyn pobierać będą pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, bez których akcja nie miałaby prawa bytu. – Przygotowaliśmy 16 stanowisk do poboru krwi. Przez cały dzień w akcji weźmie udział około 50 pracowników, którzy będą zmieniać się co 4 godziny. O bezpieczeństwo krwiodawców dbać będzie dwóch lekarzy i panie rejestratorki, które w razie potrzeby odpowiedzą na nurtujące ich pytania – tłumaczy Małgorzata Tarnawska, dyrektor Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Zapraszamy w środę od 8.00 do 16.00 do Areny Ostrów. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy, by osoby, które przyjdą jutro oddać krew – miały ze sobą maseczki. Wydarzenie będziecie mogli śledzić od 9.00 w Telewizji Proart, na kanale YouTube stacji oraz na portalu wlkp24.info.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz