Oddaj krew pod urzędem! Niskie poziomy zapasów krwi niemal we wszystkich grupach

4
materiały organizatora
Po raz drugi przed Urzędem Gminy w Ostrowie Wielkopolskim będzie można oddać krew. Akcja zostanie zorganizowana w najbliższy piątek, 11 czerwca i potrwa od 8.30 do 11.30. Jak informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, poziom tylko jednej z grup krwi jest wysoki (stan na 7 czerwca). Zapasy pozostałych utrzymują się na niskim lub bardzo niskim pułapie. Oddawanie krwi przez dawców jest jedyną metodą pozyskania tego cennego płynu.

Ponownie mamy do czynienia ze złą sytuacją związaną z zapasami krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu apeluje o oddawanie tego bezcennego płynu, a co za tym idzie, dzielenie się nim w konsekwencji z osobami, które potrzebują krwi, aby przeżyć.

Wakacje to czas m.in. sporej liczby wypadków komunikacyjnych, a co za tym idzie, także operacji ratujących życie, podczas których krew jest niezbędna, aby w ogóle móc walczyć o życie poszkodowanych. Brakuje jej jednak również w pozostałych miesiącach roku. Dlatego po raz drugi Urząd Gminy w Ostrowie Wielkopolskim włączy się w zbiórkę krwi, aby zwiększyć jej zapasy w bankach.

screen z krwiodawstwo.kalisz.pl

Mobilny punkt poboru krwi zaparkuje przed urzędem (ul. Gimnazjalna 5) w piątek, 11 czerwca. Akcja rozpocznie się o 8.30 i potrwa do 11.30. – Chętni do podzielenia się tym bezcennym lekiem powinni zabrać ze sobą dowód tożsamości. Wystarczy, że przed oddaniem krwi zjedzą niskotłuszczowy posiłek, wypiją nieco więcej niż zazwyczaj wody i bezpośrednio przed oddaniem krwi powstrzymają się przed paleniem papierosów – wyjaśnia Anna Woźnica z Zespołu Promocji Gminy Ostrów Wielkopolski.

Nie możesz oddać krwi w najbliższy piątek w Ostrowie Wielkopolskim? Sprawdź inne terminy zbiórek w miastach regionu.

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe który z tych ostrowskich radnych którzy głosowali przeciwko jakimkolwiek przywilejom dla krwiodawców odda choć kroplę krwi? Zrozumieją to chyba jak im się przydarzy jakiś wypadek lub bliskim ,jak ma się drobny przywilej do bezcennego daru honorowego krwiodawcy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick