Oddaj krew lub ugotuj coś wegańskiego. Ciekawa niedziela w Ostrowie

0
Niedziela w Ostrowie minie pod znakiem krwiodawstwa i kuchni wegańskiej. Już od godziny 9.00 na terenie Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych odbędzie się 14. już akcja oddawania krwi i rejestracji szpiku kostnego. Z kolei od 12.00 w Forum Synagoga odbędzie się akcja Kuchni Społecznej, która rozpocznie sezon jesienny.

Akcja oddawania krwi oraz szpiku kostnego organizowana jest przez Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej przy ul. Waryńskiego, Radę Osiedla nr 4 oraz Oddział Krwiodawstwa w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas akcji będzie się można podzielić tym, co w człowieku najcenniejsze – krwią, a także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Oprócz tego jest możliwość wzięcia udziału w konsultacjach kardiologicznych, badaniu ilości tkanki tłuszczowej, badaniu przesiewowym wzroku, testach słuchu i badaniu poziomu cukru. Będzie można także obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego.

Akcja potrwa od 9.00 do 13.00 na terenie Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej przy ulicy Waryńskiego w Ostrowie.

Przez 13 lat udało nam się zebrać już ponad 500 litrów krwi! Widzimy się w niedzielę 22 września 😊

Opublikowany przez Rada Osiedla Nr 4 JANA PAWŁA II Poniedziałek, 16 września 2019

 

Ale to nie wszystko! Od 12.00 do 12.30 w Forum Synagoga odbędzie się inauguracja sezonu jesiennego w ramach Kuchni Społecznej. Organizatorem jest facebookowa grupa Vege&Vegan Ostrów Wielkopolski.

Cel spotkania to możliwość degustacji potrwa, możliwość podzielenia się przepisami i dowiedzenia się ciekawostek na temat kuchni wegańskiej.

Wejściówką jest samodzielnie wykonana potrawa wegańska lub opłata 10zł. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz fundacji MASZ NOSA – pomagamy zwierzętom. – Potrawa musi być wegańska (bez mięsa, również bez ryb, owoców morza, skorupiaków, żelatyny, produktów pochodzenia zwierzęcego typu mleko i jego przetwory, jajka, sery, masło, niektóre margaryny (zawierają tłuszcze zwierzęce), miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy). Pamiętaj aby wykonać opis swojego dania! Nazwę, składniki (szczególnie alergeny) można również podać przepis! Jesz ile chcesz i poznajesz nowe smaki (choć pamiętaj aby zostawić coś dla innych)! – czytamy na facebookowym wydarzeniu.

LINK DO WYDARZENIA TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick