„Odbyta kara spełniła swoje cele” – były burmistrz Sulmierzyc wypuszczony z aresztu

0
Były burmistrz Sulmierzyc został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w marcu 2015 roku. Po czterech latach rozpoczął odsiadywanie kary dwóch lat pozbawienia wolności. Po roku, były włodarz miasta wyszedł na wolność. Zdaniem kierownictwa Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, u skazanego zauważono wyraźną poprawę i opuścił on placówkę za dobre sprawowanie.

O rozpoczęciu odsiadywania wyroku przez byłego burmistrza Sulmierzyc informowaliśmy na łamach naszego portalu. Włodarz w 2015 roku przyjął łapówkę wysokości ponad 20 tysięcy złotych od jednego z przedsiębiorców, który wykonywał wtedy prace budowlane na rzecz miasta.

CZYTAJ: Były burmistrz Sulmierzyc trafił za kratki

Włodarz został skazany prawomocnym wyrokiem kaliskiego sądu na dwa lata pozbawienia wolności. Musiał on także zapłacić 28 tysięcy złotych grzywny. Otrzymał on także pięcioletni zakaz wykonywania funkcji publicznych.

Po roku odsiadywania wyroku, były burmistrz wyszedł na wolność. Wniosek o zwolnienie oskarżonego złożyło kierownictwo Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. – Skazany brał aktywny udział w zajęciach, mógł poruszać się bez udziału konwojenta, nie przejawia też skłonności do agresji, czy manipulacji. Skazany ma też bliski kontakt z rodziną, pozostał z nimi w serdecznych relacjach, korzystał z przepustek według obowiązujących zasad – poinformowała Ewa Głowacka-Andler, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Były burmistrz Sulmierzyc otrzymał pozytywną ocenę kryminologiczną, wykazał skruchę i żałuje popełnionego przez niego czynu. Zapewnił też, że będzie przestrzegał wszelkich zasad. Wychodząc na wolność został poinformowany, że musi odbyć dwuletni okres próbny. Potrwa on do 2022 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick