DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Odbyta kara spełniła swoje cele" - były burmistrz Sulmierzyc wypuszczony z aresztu

O rozpoczęciu odsiadywania wyroku przez byłego burmistrza Sulmierzyc informowaliśmy na łamach naszego portalu. Włodarz w 2015 roku przyjął łapówkę wysokości ponad 20 tysięcy złotych od jednego z przedsiębiorców, który wykonywał wtedy prace budowlane na rzecz miasta.

CZYTAJ: Były burmistrz Sulmierzyc trafił za kratki

Włodarz został skazany prawomocnym wyrokiem kaliskiego sądu na dwa lata pozbawienia wolności. Musiał on także zapłacić 28 tysięcy złotych grzywny. Otrzymał on także pięcioletni zakaz wykonywania funkcji publicznych.

Po roku odsiadywania wyroku, były burmistrz wyszedł na wolność. Wniosek o zwolnienie oskarżonego złożyło kierownictwo Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. – Skazany brał aktywny udział w zajęciach, mógł poruszać się bez udziału konwojenta, nie przejawia też skłonności do agresji, czy manipulacji. Skazany ma też bliski kontakt z rodziną, pozostał z nimi w serdecznych relacjach, korzystał z przepustek według obowiązujących zasad – poinformowała Ewa Głowacka-Andler, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Były burmistrz Sulmierzyc otrzymał pozytywną ocenę kryminologiczną, wykazał skruchę i żałuje popełnionego przez niego czynu. Zapewnił też, że będzie przestrzegał wszelkich zasad. Wychodząc na wolność został poinformowany, że musi odbyć dwuletni okres próbny. Potrwa on do 2022 roku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz