DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Od przyszłego tygodnia na Rondzie Bankowym zmiana oznakowania. Kierowcy, bądźcie uważni!

Od przyszłego tygodnia (4 marca) kierowcy muszą spodziewać się jeszcze większych utrudnień w ruchu na Rondzie Bankowym. Pojawi się zastępcze oznakowanie drogowe.

W dalszym ciągu trwa przebudowa Ronda Bankowego w Ostrowie Wielkopolskim. Drogowcy prowadzą prace tak, by ruch w tym miejscu wciąż był możliwy. Obecnie trwają prace także te energetyczne. Przebudowywana jest linia średniego napięcia. Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że od przyszłego tygodnia, pojawią się kolejne utrudnienia: – W przyszłym tygodniu będzie się już wyłaniać zarys docelowego ronda. Będziemy chcieli ustawiać już pozostałe krawężniki. Pojawi się na ten czas oznakowanie tymczasowe, wykonane w żółtym kolorze. Prosimy o zwracanie uwagi na to oznakowanie. Ono będzie ułatwiało przeprowadzenie ruchu w tym czasie, bo dojdzie już do zwężenia jezdni. 

Wieruchowski przyznaje, że prace opóźniły się ze względu na pogodę. Zima przyszła szybciej, niż zakładano. – Według prognoz marzec będzie bardzo sprzyjający do przeprowadzenia prac. Docelowy termin zakończenia robót to maj i wydaje się, że nie będzie zagrożony – dodaje dyrektor MZD.

Rondo Bankowe zostaje przekształcone na tzw. rondo turbinowe. To oznacza, że decyzję o tym, którym pasem chcemy się poruszać, będziemy musieli podjąć już przed wjazdem na rondo. Modernizacja ronda to część wielomilionowej inwestycji. W jej całość wchodzą także prace w Parku Kilińskiego oraz przy Skwerze Żołnierzy Niezłomnych. Koszt całej inwestycji to ponad 10 milionów złotych, a 94% kwoty stanowi dofinansowanie z programu rządowego Polski Ład.

11 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (11)
 • M
  myślący

  czwartek, 29 lutego, 2024

  Maj którego roku?

  Odpowiedz
 • N
  Nikt

  czwartek, 29 lutego, 2024

  Nie wiem czy żyjemy w innym mieście? Gdzie jest ta zima co tak Wierzchowskiego zaskoczyła?

  Odpowiedz
 • M
  Maz

  czwartek, 29 lutego, 2024

  Robi się pięknie. Miasto się zmienia.

  Odpowiedz
  • M
   Miłka

   czwartek, 29 lutego, 2024

   Jakie piękne miasto…bród, smród, odpadające tynki z kamienic…. strasząca fontanna w parku Kilińskiego …brrrr.

   Odpowiedz
 • N
  nemo

  czwartek, 29 lutego, 2024

  Oj będzie się działo! Jak sebixy w starych audi i bmw wjadą na rondo turbinowe to kompletnie zgłupieją i stracą orientację jak jechać. Proponuję na środku wyspy centralnej ustawić stały posterunek policji – będą mieli co robić.

  Odpowiedz
  • JB
   Józwa Butrym

   czwartek, 29 lutego, 2024

   Turbiny im wypadną na drogę z wrażenia.

   Odpowiedz
 • M
  M43

  czwartek, 29 lutego, 2024

  To wykonawca nie wiedział że grudzień to miesiąc zimowy i może spaść śnieg i „chwycić” mróz? To skąd to zaskoczenie.? Czy nie można było rozpocząć prac jeszcze w miesiącach letnich?

  Odpowiedz
 • FA
  Fallus Anolymus

  czwartek, 29 lutego, 2024

  Ale do maja którego roku? 2459?

  Odpowiedz
 • R
  rondo

  czwartek, 29 lutego, 2024

  według mnie żółte oznakowanie powinno pojawić się już znacznie wcześniej. Chociażby przy wyłączonej z ruchu części Głogowsiej przy przystanku prawy pas się kończy i zostaje linia ciągła a powinna być żółta przerywana i przy zjeździe w Chopina wszyscy jadą po terenie wyłączonym z ruchu który powinien zostać wykreślony żółtymi liniami

  Odpowiedz
 • MW
  Mieszkaniec wroxławskiej

  piątek, 1 marca, 2024

  A tak z innej beczki…. Widział kto Straż Miejską ostatnio? Oni w ogóle wysiadają z aut ?? Co kontrolują ?? Zapraszam na Wroclawską koło nowej Żabki, przechodzę tam codziennie, Syf, słoik z pętami,,, masakra i tak od 4 miesięcy…. A ty wyrzuć papierek i już pajace się pojawią- a tego nie widzą

  Odpowiedz
 • O
  OstroWianin

  piątek, 1 marca, 2024

  Mędrzec Wierzchowiski, „zima przyszła zbyt wcześnie” typowy drogowiec jakby nie patrzeć zimą „rok w rok” zaskakuje

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz