Od przyszłego tygodnia (4 marca) kierowcy muszą spodziewać się jeszcze większych utrudnień w ruchu na Rondzie Bankowym. Pojawi się zastępcze oznakowanie drogowe.
W dalszym ciągu trwa przebudowa Ronda Bankowego w Ostrowie Wielkopolskim. Drogowcy prowadzą prace tak, by ruch w tym miejscu wciąż był możliwy. Obecnie trwają prace także te energetyczne. Przebudowywana jest linia średniego napięcia. Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że od przyszłego tygodnia, pojawią się kolejne utrudnienia: – W przyszłym tygodniu będzie się już wyłaniać zarys docelowego ronda. Będziemy chcieli ustawiać już pozostałe krawężniki. Pojawi się na ten czas oznakowanie tymczasowe, wykonane w żółtym kolorze. Prosimy o zwracanie uwagi na to oznakowanie. Ono będzie ułatwiało przeprowadzenie ruchu w tym czasie, bo dojdzie już do zwężenia jezdni.
Wieruchowski przyznaje, że prace opóźniły się ze względu na pogodę. Zima przyszła szybciej, niż zakładano. – Według prognoz marzec będzie bardzo sprzyjający do przeprowadzenia prac. Docelowy termin zakończenia robót to maj i wydaje się, że nie będzie zagrożony – dodaje dyrektor MZD.
Rondo Bankowe zostaje przekształcone na tzw. rondo turbinowe. To oznacza, że decyzję o tym, którym pasem chcemy się poruszać, będziemy musieli podjąć już przed wjazdem na rondo. Modernizacja ronda to część wielomilionowej inwestycji. W jej całość wchodzą także prace w Parku Kilińskiego oraz przy Skwerze Żołnierzy Niezłomnych. Koszt całej inwestycji to ponad 10 milionów złotych, a 94% kwoty stanowi dofinansowanie z programu rządowego Polski Ład.
czwartek, 29 lutego, 2024
Maj którego roku?
czwartek, 29 lutego, 2024
Nie wiem czy żyjemy w innym mieście? Gdzie jest ta zima co tak Wierzchowskiego zaskoczyła?
czwartek, 29 lutego, 2024
Robi się pięknie. Miasto się zmienia.
czwartek, 29 lutego, 2024
Jakie piękne miasto…bród, smród, odpadające tynki z kamienic…. strasząca fontanna w parku Kilińskiego …brrrr.
czwartek, 29 lutego, 2024
Oj będzie się działo! Jak sebixy w starych audi i bmw wjadą na rondo turbinowe to kompletnie zgłupieją i stracą orientację jak jechać. Proponuję na środku wyspy centralnej ustawić stały posterunek policji – będą mieli co robić.
czwartek, 29 lutego, 2024
Turbiny im wypadną na drogę z wrażenia.
czwartek, 29 lutego, 2024
To wykonawca nie wiedział że grudzień to miesiąc zimowy i może spaść śnieg i „chwycić” mróz? To skąd to zaskoczenie.? Czy nie można było rozpocząć prac jeszcze w miesiącach letnich?
czwartek, 29 lutego, 2024
Ale do maja którego roku? 2459?
czwartek, 29 lutego, 2024
według mnie żółte oznakowanie powinno pojawić się już znacznie wcześniej. Chociażby przy wyłączonej z ruchu części Głogowsiej przy przystanku prawy pas się kończy i zostaje linia ciągła a powinna być żółta przerywana i przy zjeździe w Chopina wszyscy jadą po terenie wyłączonym z ruchu który powinien zostać wykreślony żółtymi liniami
piątek, 1 marca, 2024
A tak z innej beczki…. Widział kto Straż Miejską ostatnio? Oni w ogóle wysiadają z aut ?? Co kontrolują ?? Zapraszam na Wroclawską koło nowej Żabki, przechodzę tam codziennie, Syf, słoik z pętami,,, masakra i tak od 4 miesięcy…. A ty wyrzuć papierek i już pajace się pojawią- a tego nie widzą
piątek, 1 marca, 2024
Mędrzec Wierzchowiski, „zima przyszła zbyt wcześnie” typowy drogowiec jakby nie patrzeć zimą „rok w rok” zaskakuje