Od północy obowiązuje cisza wyborcza!

3
Już w niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów. Zanim jednak poznamy wyniki wyborów, musimy dostosować się do ciszy wyborczej. Ta rozpocznie się już dziś w nocy.

Cisza wyborcza obowiązuje nie tylko polityków, ale także wyborców. – Rozpocznie się one o północy z piątku na sobotę, a zakończy w niedzielę o godzinie 21.00 – informuje Andrzej Baraniak, pełnomocnik delegatury krajowego biura wyborczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Warto też zapoznać się z zasadami dotyczącymi zachowań w lokalu wyborczym. Kłopoty może na nas sprowadzić m.in. zrobienie sobie selfie. – Zalecałbym daleką idącą ostrożność, bo wyborca decydując się na zrobienie sobie zdjęcia, musi liczyć się z innymi zakazami, które ograniczają możliwość dokumentowania faktu oddania głosu – wyjaśnia Adam Plichta, komisarz wyborczy Państwowej Komisji Wyborczej w Kaliszu.

W trakcie trwania ciszy wyborczej będzie zablokowana możliwość dodawania komentarzy na wlkp24.info pod wszystkimi artykułami.
W niedzielę od wczesnych godzin porannych będziemy aktualizowali dla Was na bieżąco informacje z poszczególnych miast Południowej Wielkopolski, a po zamknięciu lokali, zaczniemy zbierać i publikować wyniki szczątkowe. Po zakończeniu ciszy wyborczej możliwość komentowania zostanie przywrócona.

We wtorek zapraszamy na studio powyborcze NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart, które odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 18.00. Prowadzący wraz z gośćmi będą omawiać m.in. frekwencję oraz wyniki wyborów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Nie dla Koalicji Obywatelskiej. Ja nie mogę cały czas zrozumieć jak pan Stuhr popierających koalicję obywatelska aktor człowiek wykształcony mogło się wydawać że na poziomie potrafił nazwać swoich rodaków „że są wiórami”. Wstyd z jaką pogardą zwolennicy PO odnoszą się do innych ludzi.

    • To zwolennicy PO nazywali zwolenników PiS zdradzieckimi mordami, komunistami i złodziejami, mordercami, gorszym sortem? Czy może prezes wraz z najbliższymi kumplami ludzi PO?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick