DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Od lipca zapłacimy więcej za prąd [KOMENTARZE OSTROWIAN I PRZEDSIĘBIORCÓW]

Od lipca wzrosną rachunki za prąd. Kwota, którą zobaczymy na rachunkach może być wyższa nawet o 30%.

Obecne stawki prądu dla gospodarstw domowych wynoszą 412 zł/MWh i były niezmienione od 2022 r. Regulacje mrożące ceny na tym poziomie wygasają jednak z końcem czerwca. A to oznacza tylko jedno – podwyżki. Te mają obowiązywać już od lipca.

Ceny energii w drugiej połowie 2024 roku reguluje nowa ustawa o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego. Przedłuża ona obowiązywanie ceny maksymalnej za prąd, jednak na wyższym poziomie niż dotychczas.  Dla małych i średnich firm, podmiotów użyteczności publicznej i instytucji samorządowych cena maksymalna prądu wyniesie 693 zł za MWh. Natomiast dla gospodarstw domowych będzie to 500 zł/MWh, bez limitu zużycia.

Jak przekłada się to na kwotę, którą zobaczymy na rachunkach? Z szacunków Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w przypadku odbiorów zużywających do 2 MWh prądu rocznie, rachunki mogą wzrosnąć o około 30 zł miesięcznie.

Podwyżki za prąd są szeroko komentowane, nie tylko na ulicach miast, ale także przez przedsiębiorców. Wypowiedzi mieszkańców Ostrowa oraz osób prowadzących firmy na terenie południowej Wielkopolski można posłuchać w materiale wideo.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    marko

    środa, 26 czerwca, 2024

    Chcieliście komuny? To ją macie. Tym razem w wersji europejskiej. Kiedyś Moskwa – dziś Berlin.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz