Od dziś maseczki obowiązkowe. Bez – tylko z lekarskim zaświadczeniem

4
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Od 10 października wchodzą w życie zaostrzone restrykcje związane z rosnącą falą zakażeń koronawirusem. Od soboty cała Polska staje się strefą żółtą. Na mapie kraju pojawia się także 38 punktów oznaczonych, jako czerwone. Wśród nich jest powiat krotoszyński. Od teraz maseczki lub przyłbice są obowiązkowe wszędzie i dla wszystkich. Wyjątkiem są osoby posiadające zaświadczenie lekarskie, które zwalnia z tego obowiązku. Brak maseczki i zaświadczenia może skutkować wysokim mandatem.

Oto najważniejsze zamiany dotyczące stref żółtych (powiat ostrowski, pleszewski, ostrzeszowski, jarociński, kaliski, kępiński) oraz czerwonych (powiat krotoszyński):

W OBU STREFACH OBOWIĄZKOWE JEST ZASŁANIANIE NOSA I UST RÓWNIEŻ NA ULICY

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Co z tego, że jest obowiązkowe noszenie masek jeśli w mieście bardzo wielu nosi je na brodzie lub tylko na ustach nie przykrywając nosa lub wcale. Dlaczego od pierwszego dnia nie karze się tych, którzy nie przestrzegają prawa. To takie polskie.

  2. Tak jest karać ,karać i jeszcze raz karać tych cwaniaków bez maseczek. Jak nie chcą się przystosować to niech trzymają się daleko od cywilizacji .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick