Od dziś bez dowodu rejestracyjnego i OC

2
Wielu kierowców ma powody do radości. Właśnie dzisiaj wchodzi w życie ustawa, która znosi obowiązek posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz OC. Za brak tych dokumentów nie otrzymasz już mandatu.

Do tej pory, jeśli była taka konieczność, policjanci zatrzymywali kierowcy dowód rejestracyjny w formie fizycznego dokumentu. Teraz sprawa załatwiana będzie komputerowo. Informacja o tym zostanie przekazana do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a kierujący otrzyma pokwitowanie tak, jak dotychczas.

Brak obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego oraz OC nie oznacza, że nie będziemy kontrolowani. Funkcjonariusze policji mogą nas zatrzymać, a dokumenty sprawdzą komputerowo. Zmiany nie obejmują kierowców, których samochody zarejestrowane są poza granicami Polski. W dalszym ciągu wszyscy kierujący mają w obowiązku posiadanie przy sobie prawa jazdy.

ZOBACZ TEŻ: Ogólnopolska awaria. Nie zarejestrujesz samochodu i nie załatwisz formalności z dowodem osobistym

Wideo: Ministerstwo Cyfryzacji

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. To w razie zwykłej stłuczki policję trzeba wzywać, masakra jaki głupi pomysł. Jak sprawdzisz czyj samochód, czy ma OC, przegląd i nr polisy ubezpieczeniowej. Jak zwykły kierowca ma sprawdzić i spisać dane w razie kolizji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick