Od 1 lutego zapłacisz więcej za śmieci

24
Nowy miesiąc będzie oznaczał podwyżki. Od 1 lutego mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego zapłacą więcej za wywóz odpadów komunalnych. Teraz stawki będą wynosić odpowiednio 18 zł przy selektywnej zbiórce odpadów oraz 33 zł przy nieselektywnej.

1 lutego 2019 roku wchodzi w życie uchwała Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego dotycząca podwyżek cen za odpady komunalne, które są odbierane spod naszych posesji. Przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska podkreślają, że podniesienie stawek nie wymaga składania nowych deklaracji. Nie zmieni się także termin dokonania opłaty, który upływa 10. dnia każdego miesiąca. Indywidualne numery kont bankowych, na które dokonywane są wpłaty, także pozostają bez zmian.

Nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych:

 • 18 zł miesięcznie od mieszkańca jeżeli odpady są zbierane i odbierane
  w sposób selektywny,
 • 33 zł miesięcznie od mieszkańca jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane
  w sposób selektywny,
 • ulga dla rodzin wielodzietnych wynosi 30% od kwoty podstawowej, tj. przy segregacji (18 zł * 30% = 5,40 zł), bez segregacji (33 zł * 30% = 9,90 zł).
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. 32
  4

  Skandal! Już bardzo żałuję, że głosowałem na pseudo Przyjazne Miasto i na Panią Klimek! Przy mojej 5 osobowej rodzine zapłacę o 420 złotych więcej w skali roku!!!!

  • 14
   5

   Na radzie miasta głosowali ludzie pani Beaty a to nic innego jak PO a co za tym idzie po wyborach można dowalic co tam.

  • 4
   1

   Przecież to był zabieg przedwyborczy, wygrać, a potem dopiero podnieść. Wiadomo było,że podwyżka jest od dawna nieunikniona. Poza tym, czego oczekiwać, skoro w tym mieście co siódmy mieszkaniec nie płaci za śmieci i miasto nic z tym nie robi?

  • Ludzie Beaty Klimek to PO???? Mateuszu idziesz w ślady swojego wielkiego imiennika premiera Pinokio…

 2. 26
  1

  To jest kpina z mieszkańców Ostrowa. Okoliczne gminy maja dalej na wysypisko mniej im śmierdzi i płacą niższe stawki. Pani Prezydent, Rado wyborcy będą pamiętali. Podwyżka o 70% to skandal!!!! Czemu w kampanii Pani BK o tym nie wspominała?

  • 7
   1

   Za podwyżki podziękujcie Klubowi PRZYJAZNY OSTRÓW, który przegłosował podwyżki w Radzie. Ludzie Beaty Klimek mają większość w Radzie i to oni decydują tak zdecydowali Ostrowianie.

  • A jak myślisz czemu przed wyborami o wielu rzeczach nie mówiła …? kto się dał nabrać na PR władzy? bo ja nie …

 3. To jest rozbój w biały dzień. „Przyjaźni” zafundowali 60 procentowe podwyżki. A lud tak ufał ekipie pani Klimek!!! A podobno niektórzy jej radni tłumaczą się że musieli głosować za!!! Okropne!

  • 12

   Taką władzę wybrali sobie mieszkańcy Ostrowa. Jak to jeden z Radnych Pan Radny Torzyński z “Przyjazne Miasto” powiedział za darmo to świeci tylko słońce.

  • Janie, teraz tacy jak pan płacą za naiwność. Ja się nie nabieram od czterech lat na nic w tym mieście, kwestia wiedzy, dociekania prawdy, a nie czytania gazetki i profilu władzy ot to 🙂 Doradzam modlitwę o to żeby to była ostatnia podwyżka w tym roku 🙂

 4. Było 11zl za osobę jest 18 zł za osobę mogli podwyższyć na 14zl ale nie na 18 od razu co oni myślą że tu ludzie zarabiają po 5 tys? No ale jak śmieciami zajmują się 3 firmy MZO RZO i KoSZ to trzeba na 3 firmy płacić a pensyjki też tam są ładne…

 5. 2
  1

  Ja też drugi raz głosowałem na Beatę Klimek. Bo jak byłem na weselu gdzie zgwałcono moją córkę, okradziono moją żonę, a mnie pobito, to i tak poszedłem na poprawiny.

 6. Najlepiej jak ktoś ma możliwość to niech sobie samemu wywozi w moim przypadku mam przyczepke samochodową i miejsce na składanie A wiec zamiast 100zł na miesiąc wywioze to raz na pół roku i nie zapłacę 600 Kto jest za

 7. To są jaja ale tylko w Ostrowie śmieci 18zł od osoby i basenu krytego też nie ma trzeba jeżdzić do Kalisza Pleszewa Krotoszyna

 8. To są jaja ale tylko w Ostrowie śmieci 18zł od osoby i basenu krytego też nie ma trzeba jeżdzić do Kalisza Pleszewa Krotoszyna

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick