Od 1 czerwca Kaliski Rower Miejski będzie miał siedem stacji więcej

0
Fot. kalisz.pl
Z siedmiu kolejnych stacji będą mogli korzystać użytkownicy Kaliskiego Roweru Miejskiego już 1 czerwca. To efekt rozbudowy systemu wypożyczania jednośladów, który staje się coraz popularniejszy u naszych sąsiadów.

Kaliski Rower Miejski cieszy się sporą popularnością i w związku z tym władze miasta postanowiły jeszcze bardziej rozbudować ten system. Argumentem przemawiającym za taką decyzją jest fakt, że od początku maja rowery wypożyczono ponad 13 tysięcy razy. W systemie zarejestrowano 5 tysięcy użytkowników, a ich liczba w tym sezonie wzrosła o 1,5 tysiąca w porównaniu z danymi za poprzedni rok. Od piątku 1 czerwca mieszkańcy mogą korzystać z kolejnych siedmiu stacji (dodatkowe 56 rowerów), a więc rowery będą dostępne w 19 lokalizacjach.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Dodatkowe stacje to duże udogodnienie dla mieszkańców, ale także inwestycja w komfort podróżowania. Wprowadzamy w mieście inteligentne rozwiązania, dzięki którym ułatwiamy kaliszanom codzienne funkcjonowanie i jednocześnie dbamy o środowisko – mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

To nie koniec rozbudowy Kaliskiego Roweru Miejskiego. Od 1 lipca będzie dostępnych kolejnych 11 stacji, a liczba rowerów zwiększy się do 283. Do dyspozycji będą wówczas rowery standardowe, tandemy, rowery familijne i dziecięce.

Nowe stacje Kaliskiego Roweru Miejskiego:
– pl. Jana Pawła II/Pomnik A. Asnyka
– Kołobrzeska/Okrąglicka
– Gajowa/Nadleśnictwo
– Armii Krajowej/Kaczorowskiego
– Majkowskie Wembley
– Majkowska/Węzeł
– Pobożnego/Parking

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick