DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Octagon No Mercy Fight. Takich emocji Ostrów nie przeżywał już dawno [ZDJĘCIA]

Wszystko rozpoczęło się od pewnych problemów losowych, bo pierwszą walkę trzeba było odwołać. Kolejna także się nie odbyła, ponieważ w ostatniej chwili jeden z zawodników doznał kontuzji i niemożliwym było, aby wystąpił. Pierwszą walką została więc trzecia w kolejności i w octagonie zameldowały się panie – jedyny żeński duet tego wieczoru. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie przez nokaut, a puchar w triumfalnym geście podniosła do góry Olga Michalska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski), dla której był to debiut.

Panowie, którzy otwarli „męską część” gali także nie dali się popisać sędziom i rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa w octagonie między sobą. Górą był Adrian Szyba, który także wygrał przez nokaut, ale w trzeciej rundzie.

Wiele emocji wywołała walka Patryka Morgiela z Michałem Oleksym. Ten pierwszy jest zawodnikiem Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski i mógł liczyć na wsparcie trybun. To pomogło, sędziowie nie byli jednomyślni, przyznając mu zwycięstwo na punkty.

Pod koniec gali w octagonie pojawił się drugi z braci Morgielów – Bartosz, który w wadze do 61 kg walczył z Grzegorzem Wabno. Do końca nie było wiadomo, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Kibicom na moment zadrżały serca, kiedy Morgiel został sprowadzony do parteru, ale ostatecznie to on zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. A decyzja sędziów była jednogłośna.

Kiedy zakończyły się trzy rundy po trzy minuty każda w wykonaniu Macieja Gąsiorka i Przemysława Dzwoniarka, sędziowie także nie mieli wątpliwości – zwycięzcą został ten drugi zawodnik, który trzy dni temu nie wiedział, że w ogóle wejdzie w Ostrowie do octagonu. Wszystko przez niedyspozycję Sebastiana Fabiszewskiego (Tyberian Team), który w ostatniej chwili musiał się wycofać. Dzwoniarek długo się nie zastanawiał i jak widać, było warto zaryzykować.

Około godz. 23.00 nadszedł długo wyczekiwany moment. Rozpoczęły się walki wieczoru. W formule MMA naprzeciwko siebie stanęli Kamil Kraska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) oraz Mateusz Grzeżółkowski (Corio Team Łódź). Trybuny oszalały szczególnie na punkcie pierwszego z wojowników, który nie pozwolił kibicom zbyt długo delektować się tą walką, kończąc ją nokautem już w pierwszej rundzie.

Wydawało się, że w jego ślady pójdzie gwiazda wieczoru – Michał Grzesiak z Respect Teamu, walczący z Kazimierzem Perą (Dragon Starachowice). Po serii potężnych ciosów, jakie przyjął na siebie Pera, Grzesiak wypracował sobie bezpieczną przewagę punktową i dalej robił swoje. Niewiele brakowało, a jego rywal wylądowałby na deskach. Wielu myślało, że wszystko zakończy się w drugiej rundzie. Nic z tego. Kazimierz Pera ruszył do ataku. Dzielnie odpierał kolejne ciosy rywala i sam próbował punktować. Na niewiele się to zdało. W trzeciej rundzie musiał się poddać. Zwycięzcą walki wieczoru w formule K1 został Michał Grzesiak.

Kevin Prymas (KBC Ostrów Wielkopolski) oraz Marcel Soków (Evolution Fight Gym Poland), którzy mieli walczyć jako pierwsi, ale przez kontuzję jednego z zawodników, starcie odwołano, odebrali puchary w przerwie.

Lista walk Octagon No Mercy Fight Redemption
MMA (3×3 min.)
Olga Michalska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo przez nokaut w 1. rundzie
Natalia Jędrysiak (Bambero Team Wyszków)

K1 (3×2 min.)
Paweł Pawlicki (Respect Team)
Adrian Szyba (Contender Kamienna Góra) – zwycięstwo przez nokaut w 3. rundzie

MMA (3×3 min.)
Patryk Morgiel (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo niejednogłośną decyzją sędziów
Michał Oleksy (Contender Kamienna Góra)

K1 (3×2 min.)
Adam Polański (Respect Team) – zwycięstwo niejednogłośną decyzją sędziów
Kacper Daas (Koniński Klub K-1)

MMA (3×3 min.)
Filip Bartoszewicki (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo decyzją sędziów
Patryk Kulesza (MMA Solo Team Namysłów)

MMA (3×3 min.)
Bartłomiej Czajka (MMA Witkowo) – zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów
Sebastian Szwed (Tyberian Team)

MMA (3×5 min.)
Bartosz Morgiel (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów
Grzegorz Wabno (Rio Grappling Club Zielona Góra)

MMA (3×3 min.)
Maciej Gąsiorek (MMA Witkowo, Kiboju Mannheim)
Przemysław Dzwoniarek (MMA Orzeł Namysłów) – zwycięstwo na punkty jednogłośnym werdyktem sędziów

MMA (3×5 min.)
Kamil Kraska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo przez nokaut w 1. rundzie
Mateusz Grzeżółkowski (Corio Tram Łódź)

K1 (3×3 min.)
Michał Grzesiak (Respect Team) – zwycięstwo przez nokaut w 3. rundzie
Kazimierz Pera (Dragon Starachowice)

 

Zdjęcia z Gali Octagon No Mercy Fight Redemption

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • C
  C5

  niedziela, 8 kwietnia, 2018

  Nie umniejszając zawodnikom ale to taka liga …podwórkowa ……Czy i kim tu się ….”podniecać” ??? Wiocha kompletna !!!! Wstyd , że Ostrów się za to zabrał!!! A To może „ostatki” z zyskiem Pani….

  Odpowiedz
 • KO
  kibic octagon

  niedziela, 8 kwietnia, 2018

  Jak to tacy „wieśniacy”, to wejdź do klatki i pokaż klasę – jest szansa na sukces w podwórku, niektórzy z „wieśniaków”, to uczestnicy Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski, najlepiej pokaż Grzesiakowi, gdzie jego miejsce na podwórku …

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  poniedziałek, 9 kwietnia, 2018

  Brawo Paweł Wojtaszek

  Odpowiedz
 • KSP
  Kibic sportu poważnego

  poniedziałek, 9 kwietnia, 2018

  Widać, że pan Matysik jest spoza Ostrowa. Jakich emocji Ostrów nie przeżywał? Po coś pan głupoty pisał. Inna sprawa, zdjęcia ewidentnie robione żelazkiem. Taki portal, a takie foty. Wstyd

  Odpowiedz
 • A
  Alvaro

  wtorek, 10 kwietnia, 2018

  To jest sport. To są sporty walki. Widać, że autor nie zna ich kompletnie. Opis haha:) co do fot, zgoda, dramatischen situationen

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz