Ocieplenie, fotowoltaika i nowe okna. Trwa termomodernizacja urzędu

1
Fot. UM Ostrów
Trwa termomodernizacja Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W planie prac była m.in. termomodernizacja oraz wymiana stolarki okiennej. Zamontowano także panele fotowoltaiczne oraz kilka innych elementów, które mają nie tylko poprawić estetykę, ale zwiększyć także komfort pracy urzędników czy obsługiwanych mieszkańców.

Kilka dni temu informowaliśmy, że mieszkańcy nie wejdą do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim głównym wejściem. Ma to związek z prowadzoną termomodernizacją budynku. Prace nadal trwają, ale już widać pierwsze efekty. Zmienił się kolor elewacji, ściany zostały ocieplone, trwają też inne prace na zewnątrz siedziby władz miasta. Niektóre z nich widać także na dachu, gdzie zamontowano panele fotowoltaiczne. „Wymieniono także stolarkę okienną. Zostaną wymienione również drzwi oraz ramy garażowe znajdujące się w budynku. W całym budynku zainstalowana została także wentylacja mechaniczna. Na oknach od strony południowej, wschodniej i zachodniej umieszczone zostaną folie UV. Nowe sufity zostały także wykonane na korytarzach i w Referacie Obsługi Mieszkańca. Na terenie urzędu wykonane zostało także nowe oświetlenie ewakuacyjne oraz oświetlenie korytarzy, klatek schodowych i sali obsługi” – informują urzędnicy.

Odpowiednia wentylacja jest bardzo ważna. Temperatura wewnątrz budynku była zmorą szczególnie latem. W pomieszczeniach było tak gorąco, że skracano czas pracy urzędników albo wcześniej otwierano urząd, by szybciej skończyć pracę. Po zakończeniu termomodernizacji oraz pozostałych prac, warunki do pracy mają się poprawić.

Dodatkowym elementem, który pojawią się na budynku, będą podświetlane logo miasta oraz herb Ostrowa Wielkopolskiego.

Zakrojona na szeroką skalę inwestycja ma kosztować ponad 3,7 mln zł. 1,7 mln zł to unijne dofinansowanie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Sama wentylacja dużo nie da,bo jak przyjdą wielkie upały to i tak wtłaczane będzie ciepłe powietrze.A z tego co słyszalem,nie będzie urządzeń chłodzących 😉 Chyba,że projekt się zmienił to proszę o sprostowanie 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick