„Ocalić od zapomnienia” – zbiórka starych fotografii

0
Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw i Krotoszyn Niezwykły organizują zbiórkę starych fotografii z terenu miasta i okolic.

Wiele osób, szczególnie starszych posiada pieczołowicie pielęgnowane albumy fotograficzne, które przedstawiają lokalne bogactwo historyczne i kulturowe. Zdarza się, że wielu ludzi nie przykłada większej wagi do lokalnej historii – stare albumy fotograficzne jak i poszczególne zdjęcia lądują zapomniane na strychu lub w piwnicy. Dzieje się tak często z braku miejsca czy niemożliwości rozpoznania osób ze zdjęć. Aby nasze dziedzictwo nie odeszło w zapomnienie prowadzimy całoroczną akcję o nazwie „Zbiórka Starych Fotografii”.

W ramach akcji będziemy digitalizować część fotografii i oddawać je po zeskanowaniu właścicielom, a od mieszkańców, którzy wyrażają na to zgodę przyjmować leciwe fotografie i je archiwizować. Zebrane i zdygitalizowane zdjęcia będziemy publikować na internetowej stronie Krotoszyn Niezwykły, aby odnawiały wspomnienia, promowały miasto i podnosiły świadomość społeczną naszych mieszkańców oraz pozwalały uzupełnić wiedzę historyczną o naszym mieście i regionie.

Jeśli posiadasz stare zdjęcia obrazujące architekturę, miejsca, życie codzienne i wydarzenia publiczne i chcesz ocalić je od zapomnienia –przynieś je do Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw przy ul. Zdunowskiej 12 (nr tel.62 725 06 23). Projekt współfinansowany przez Miasto i Gminę Krotoszyn w ramach Otwartego Konkursu Ofert Burmistrza Krotoszyna.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick