DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Obwodnica Mikstatu coraz bliżej. Ogłoszono przetarg na projekt budowy

O planach na obwodnicę Mikstatu informowaliśmy na łamach portalu w grudniu 2021 roku. Mieszkańcom ciężko jest znieść samochody ciężarowe, które muszą przejechać przez ścisłe centrum miasta. – Ta inwestycja została wpisana do planu transportowego województwa i to jest wyjściowe, by mówić o jakimś finansowaniu. Czas na podjęcie prac projektowych – mówił w grudniu ubiegłego roku Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

CZYTAJ: Czy obwodnica Mikstatu powstanie?

Wydaje się, że obwodnica Mikstatu jest już coraz bliżej realizacji. Ogłoszono przetarg na projekt budowy. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego obwodnica kilkaset metrów przed obecnym wjazdem do miasta od strony Antonina ma skręcić w prawo, przeciąć drogę powiatową, minąć Mikstat od południa i połączyć się z drogą wojewódzką. – To jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Droga wojewódzka 447 przebiega teraz przez centrum Mikstatu generując bardzo duży tranzyt obok szkoły, kościoła, domów mieszkalnych. Wszyscy mamy świadomość, jakie to niebezpieczne i uciążliwe. Setki ważących dziesiątki ton tirów i ciągników siodłowych przewożących bele drewna nie tylko niszczy nawierzchnię ulic, zatruwa spalinami centrum miasta, powoduje hałas, pękanie ścian budynków, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, w tym dzieci idących do szkoły – mówi Henryk Zieliński, włodarz Miasta i Gminy Mikstat.

Teraz czas na prace projektowe a w 2023 roku ze środków nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej będzie można rozpocząć budowę.

Fot. mikstat.pl

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • 2
  22

  piątek, 29 lipca, 2022

  nie ma KPO nie ma obwodnicy

  Odpowiedz
 • M
  mikstat

  sobota, 30 lipca, 2022

  Inwestycja bardzo oczekiwana i potrzebna! oby ta droga szybko powstała!

  Odpowiedz
 • M
  m

  sobota, 30 lipca, 2022

  Ale to na razie jest tylko „Opracowanie projektu koncepcyjnego dla zadania: „Budowa obwodnicy Mikstatu w ciągu DW 447 Antonin – Grabów nad Prosną” – polecam SIWZ przeczytać

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 1 sierpnia, 2022

  BRAWO WŁADZE MIKSTATU!

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 4 sierpnia, 2022

  Piękny Mikstat jest!

  Odpowiedz
 • M
  Mikstaczanin

  poniedziałek, 10 października, 2022

  Ponadto MPZM jest przestarzały i niezgodny w aktualnymi uwarunkowaniami środowiskowymi. Jak dla mnie kiełbasa wyborcza dla hezmika.

  Odpowiedz
 • ZK
  Z koziarni

  poniedziałek, 10 października, 2022

  KPO to jedno, a co z przestarzałym MPZM?

  Odpowiedz
 • DHZC
  Do hezmika z czo

  poniedziałek, 10 października, 2022

  Rzekomo mają to robić z „Nowej Perspektywy Finansowej” ale jak czytam przeznaczenie tego programu to nijak ma się do budowy obwodnicy miasta. Beneficjentami mogą być jednostki samorządu terytorialnego POLSKI WSCHODNIEJ. Mikstat leży we Wschodniej Polsce? Panie Hezmik historyku…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz