DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Obudź się" z Again. Nowy krążek krotoszyńskiej formacji

Debiutowali w grudniu 2015 roku u boku zespołu aktora Pawła Małaszyńskiego. Dziś na krotoszyńskiej scenie muzycznej mają swoją ugruntowaną pozycję, pojawiali się na rożnych scenach, chociażby podczas Więc Wiecu na rynku w Krotoszynie, gdzie grali przed grupą HEY. Zespół Again koncertuje nie tylko w Krotoszynie, ale całej Polsce. Wydali drugi krążek zatytułowany „Obudź się”. – Mieliśmy sporo materiału, gramy od prawie czterech lat, więc chcieliśmy zebrać to w jedno „miejsce” – mówi o pomyśle na płytę Robert Janicki, manager zespołu.

Grupa Again to bardzo męski zespół, ale wyróżniającym się „rodzynkiem” jest Agata Ratajczyk. Jej charakterystyczy, mocny głos usłyszymy na płycie oraz na koncertach. Jednak do grupy dołączył też męski wokal Alberta Dutczaka. – Jestem w zespole już od pół roku, mam za sobą kilka koncertów z Again. W najnowszą płytę też mam swój wkład, zaistniałem w trzech utworach na nowym krążku – mówi nowy wokalista.

Projekt „Obudź się” to też współpraca między innymi z Jakubem Kląskałą przy utworze „Siła”, który z grupą Again współpracował zdalnie, z Londynu. – Muszę przyznać, że riffy i muzyka do utworu „Siła” powstały już za czasów grupy Independent Music Group, czyli formacji poprzedzającej powstanie Again. Od tamtej pory razem wiedzieliśmy w jakim kierunku muzycznym i stylistycznym chcemy iść – mówi Kuba.

Krążek „Obudź się” pełen mocnego, ale melodyjnego rocka z ciężkimi gitarowymi riffami fani grupy Again powinni wpisać do kalendarza obowiązkowych albumów muzycznych do przesłuchania w 2019 roku. Na antenie Telewizji Proart HD w magazynie kulturalnym „Atelier” w lutym będziecie mogli usłyszeć i zobaczyć muzyków w specjalnym wywiadzie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz