Obraz Szymona Chwalisza jedzie ze Slashem do Los Angeles!

0
- Chyba muszę w końcu zamówić jakiś obraz Chwalisza! - powiedział kiedyś podczas jednego z koncertów w Polsce, Slash. Jak mówił tak zrobił...chociaż do samego końca nie widział nawet szkicu. Muzyk otrzymał od ostrzeszowskiego malarza obraz w zdobionej, pozłacanej ramie.

Każdy zagorzały fan Slasha wie, że jeden z najbardziej znanych gitarzystów świata posiada również talenty plastyczne. Jest rysownikiem, maluje, jest autorem między innymi pomysłu na logo Guns`n Roses oraz okładek swoich solowych albumów.

Szymon Chwalisz to malarz, który od lat tworzy w technice aerografu kaski, motocykle, ilustracje, jest autorem m.in. słynnych „Woodstockowych Gitar”, które co roku na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzedawane są za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Drogi tych dwóch na pozór skrajnie różnych artystów spotkały się niespełna dwa lata temu, kiedy to Szymon pomalował gitarę dla Slasha. Wiosło to zostało podpisane przez muzyka, a następnie trafiło na aukcję WOŚP gdzie zostało wylicytowane za bagatela 60.000 tysięcy złotych. Od tamtego czasu Gunsi zagrali jeszcze raz w Polsce.

Slash podczas spotkania z fanami w Chorzowie otrzymał specjalnie przygotowane koszulki z ilustracją wykonaną oczywiście przez Szymona i wówczas padło to sakramentalne zdanie „chyba muszę w końcu zamówić jakiś obraz Chwalisza”. Od tamtej pory w tajemnicy przed wszystkimi powstawał obraz, który ujrzał światło dzienne w dniu koncertu w Atlas Arenie – Do ostatniej chwili chcieliśmy utrzymać tematykę obrazu w tajemnicy przed Slashem. Chciałem uzyskać efekt WOW i udało się! Slash kilka miesięcy temu otrzymał informacje, że obraz będzie gotowy na nasze spotkanie, ale nie widział nawet szkicu. Kiedy po rozpakowaniu skrzyni oczy mu się zaświeciły już wiedziałem, że będzie dobrze – powiedział portalowi wlkp24.info Szymon Chwalisz.

Obraz to olej na płycie z sygnaturą i certyfikatem autentyczności. Całość oprawiona jest w zdobioną, pozłacaną ramę. Podczas spotkania muzyk z radością stwierdził, że zabiera go do Los Angeles i zawiśnie w jego salonie. Szymon przygotował specjalne, limitowane, numerowane printy, które zostały podpisane przez Slasha i już wiemy, że jeden z nich będzie do wylicytowania podczas przyszłorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick