Obowiązkowy numer 47. Zmiana numerów do jednostek policji

1
Od poniedziałku zmienia się sposób wybierania numerów telefonów do jednostek policji w całym kraju. Teraz zamiast numeru kierunkowego - 62 będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Przez pierwsze sześć miesięcy będą funkcjonować oba sposoby wybierania numerów.

Aby dodzwonić się do danej jednostki policji trzeba będzie zamiast numeru kierunkowego – 62 wpisać wyróżnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, czyli 47. – Efektem uruchomienia wyróżnika będzie kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji – informuje Komenda Główna Policji.

Tzw. „wyróżnik AB=47” jest traktowany jako numer kierunkowy na terenie całego kraju. Wybierając numer do danej jednostki policji, należy po dwóch początkowych cyfrach wpisać tzw. „obszar SP”. W przypadku województwa wielkopolskiego jest to numer 77.

Od poniedziałku chcąc dodzwonić się do danej komendy policji, na klawiaturze telefonu należy wpisać 47 77, a następnie dalszy ciąg numeru telefonu. Jeśli przebywamy poza granicami kraju to na samym początku jesteśmy zobowiązani do wciśnięcia klawiszy +48.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 13
    1

    Pewnie wielką tajemnicą pozostanie kto i w jakim celu to wymyślił. „Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze?”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick