OBO 2017: Ostrowianie wybrali najlepsze projekty

5
Ponad 90 pomysłów na innowacyjne projekty w mieście zgłosili ostrowianie do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w trzeciej jego edycji. Dzisiaj oficjalnie poznaliśmy wyniki głosowania. Co zostanie zrealizowane za okrągły milion z budżetu w 2018 roku?

Po weryfikacji formalnej 70 projektów ostatecznie zawidniało na kartach do głosowania tradycyjnego lub elektronicznego z 93 złożonych projektów. Gdyby możliwe było zrealizowanie wszystkich pomysłów, trzeba by wydać na nie łącznie ponad 11,5 miliona. W ramach OBO jest jednak do dyspozycji mieszkańców okrągły milion. Każdy z głosujących mógł oddać 4 głosy: 2 na zadania tzw. „duże” i 2 na „małe”. Zagłosowało 19 tysięcy mieszkańców miasta.

– To bardzo satysfakcjonujące, że tak licznie wzięliście Państwo udział w decydowaniu na co jest zagospodarowana część pieniędzy z budżetu miasta. Doceniam też, że pokazujecie samorządowcom co jest dla Was ważne i zapełniacie bank pomysłów wskazówkami i inspiracjami na poczynania w mieście – powiedziała na gali finałowej Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

I tak w roku 2018 zrealizowane zostaną następujące projekty:

Zadania „duże” do 250 tys. złotych:

1. Zagospodarowanie rekreacyjno-sportowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 11 – oddano 2179 głosów

2. Budowa bezpłatnego parkingu w rejonie ulicy Poznańskiej przy ścieżce rowerowej w kierunku Piasków Szczygliczki – oddano 2571 głosów

3. Wyposażenie publicznej siłowni wewnętrznej w Szkole Podstawowej nr 9 – nowoczesnej studio fitness – oddno 2680 głosów

Zadania „małe” do 25 tys. złotych:

1. Zieleń na „szóstkę” – rewitalizacja terenów zielonych wokół boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 – oddano 1540 głosów

2. Bawmy się jak za dawnych lat – budowa zewnętrznych urządzeń edukacyjno-rekreacyjnych przy Gimnazjum nr 4 – oddano 2421 głosów

3. Modernizacja chodnika na ulicy Batorego od ulicy Kasprzaka w Ostrowie Wlkp. – oddano 2537 głosów

4. Mała szkoła medialna w Szkole Podstawowej nr 9 – oddano 2772 głosy

Ostrowianie w tym roku wykazali się wieloma rzeczywiście innowacyjnymi pomysłami. Wśród takich, które podczas gali cieszyły się brawami i uznaniem na twarzach zaproszonych gości były m.in. montaż ławek z wejściami USB do ładowania urządzeń mobilnych, program szczepienia dziewcząt przeciw wirusowi HPV, budowa kociarni przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt czy darmowe przejazdy autobusami dla wszystkich w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Zgadzam się same szkoły. Czy naprawdę nie ma w Ostrowie nic pożyteczniejszego. Szkoda że budowa kociarni nie przeszła :(.

  1. Nie rozumiem dlaczego nie wprowadzono zakazu składania wniosków przez JST, zamiast Ostrowski Budżet Obywatelki powinno się głosowanie nazywać Ostrowski Budżet Oświatowy.

    • Dokładnie. Podejrzewam też, że na wszelakich wywiadówkach karty do głosowania były umiejętnie podsuwane rodzicom…

  2. Zlikwidować ten ,,Budżet Obywatelski” i zrobić ,,Budżet dla szkół” bo tylko one wygrywają. A dla picu zrobią jakiś nikomu niepotrzebny chodniczek. Czy w Ostrowie nie ma spraw które można załatwić z tego budżetu tylko finansowanie zieleni wokół szkolnych boisk, szafek w szkole nr 6 (zeszły rok), salek fitnes dla ścisłego grona (nikt zewnątrz nie bedzia miał wstępu) itp. Dyrektorzy rozdają uczniom wnioski i wiadomo, że każdy rodzic, ciocia itp. podpiszą.Panie redaktorze niech Pan pokaże absurd tego „budzetu” zapraszam z aparatem foto na ulice Batorego od ul. Kasprzaka do Traugutta.Zrobi Pan kilka zdjęc tego sławnego chodnika do remontu , zamiesci je na portalu i mieszkancy Ostrowa zobacza na oczy ten absurd.I na co idą „obywatelskie pieniązki”. Naprawde warto to pokazac jezeli macie ODWAGĘ 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick