Obniżyli wynagrodzenie starosty o ponad 1000 zł. “Zapomniałem, że należy odjąć 20 procent”

1
Spore zamieszanie powstało wokół wysokości wynagrodzenia Lidii Czechak, starosty jarocińskiego. Podczas I sesji Rady Powiatu Jarocińskiego ustalono je na poziomie 11340 zł, ale później okazało się, że jest ono zbyt wysokie, bo nie uwzględniono rozporządzenia rady ministrów, mówiącego o 20 procentowej obniżce jej podstawy. W związku z tym rajcy ponownie musieli przegłosować wysokość wynagrodzenia.

Podczas II Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego rozpatrywano m.in. punkt dotyczący zmiany uchwały ws. wynagrodzenia dla starosty jarocińskiego. Jak się okazało, zostało ono źle wyliczone. – Tak się złożyło, że wziąłem złą podstawę prawną, jeśli chodzi wynagrodzenie starosty i zapomniałem, że należy odjąć od niego 20 procent. Stąd wysokość podstawy, która wynosi teraz 4800 zł – powiedział Mirosław Drzazga, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Podczas pierwszego posiedzenia ustalono, że Lidia Czechak, jako starosta jarociński, będzie zarabiać 11340 zł. Na tę kwotę złożyły się: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6000 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2100 zł, dodatek specjalny opiewający na kwotę 40 proc. łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, a także dodatek za wieloletnia pracę oraz nagroda jubileuszowa ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Uwzględniając 20-procentową obniżkę podstawy wynagrodzenia (zmiana kwoty z 6000 zł na 4800 zł), wyliczono, że Lidia Czechak będzie zarabiać nie 11340 zł, a 10140 zł. Radni jednogłośnie przegłosowali obniżenie pensji starosty.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick