Objął dowództwo w US Army! Gen. Joks pozdrawia z Fortu Knox na tle mikstackiej flagi

7
Fot. mikstat.pl
O tym, że generał Adam Joks pochodzący z Mikstatu objął stanowisko zastępcy generała US Army informowaliśmy na początku roku. W lipcu mikstaczanin wyleciał do Stanów Zjednoczonych. Przed wyjazdem od władz swojego rodzimego miasta otrzymał m.in. flagę Mikstatu. Powiewa ona na jednym z budynków Fortu Knox.

Generał Adam Joks pochodzący z Mikstatu objął wyjątkowo ważną, wojskową funkcję. Został on zastępcą generała US Army. Tak duże wyróżnienie nie zdarza się często, a już na pewno wśród polskich mundurowych. Objęcie stanowiska zastępcy dowódcy V Korpusu US Army to nie lada osiągnięcie. Gen. Adam Joks jest trzecim Polakiem, zaraz po Kazimierzu Pułaskim i Tadeuszu Kościuszce, który będzie mógł się pochwalić pełnieniem tak ważnej roli w amerykańskiej armii.

W lipcu odbyło się oficjalnie pożegnanie Polaka przed jego wylotem do Stanów Zjednoczonych, w których uczestniczył m.in. Mariusz Błaszczak, minister Oborny Narodowej. Spotkał się on też z burmistrzem Mikstatu, który podarował mu kilka lokalnych gadżetów. Wśród nich była flaga miasta oraz wpinka do marynarki z lokalnym herbem.

Niedawno generał Joks przysłał burmistrzowi Henrykowi Zielińskiemu zdjęcie, na którym widać, jak flaga Mikstatu dumnie powiewa na jednym z budynków Fortu Knox, gdzie przebywa polski generał.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Gratulacje panie Generale , , teraz Mikstat , bedzie sławnym miastem , nie tylko , że tam sie co roku święci i błogosławi zwierzątka . Ale z racji PANA GENERAŁA RÓWNIEŻ.

  2. TO JEST W RAMACH NATO. PODOBNIE W SZCZECINIE NA DYWIZJA POLSKO-NIEMIECKO-DUNSKA, OBEJMUJA NAD POLSKA DYWIZJA DOWODCY Z NIEMIEC I DANII, OBECNIE W SZCZENINIE DOWODCA JEST DUNCZYK. JEST TO CZASOWA NOMINACJA I SLUZY DOSKONALENIU I SZKOLENIU W ZAKRESIE DOWODZTWA NATO.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick