Obiekt dla sportowców

0
Już niebawem sportowcy z gminy Sośnie będą mogli korzystać z nowego budynku. W obiekcie znajdują się między innymi szatnie, sala konferencyjna, toalety czy łazienki. Budynek zostanie oddany do użytku w nowym roku.

Nowy budynek został wybudowany w tym roku. Znajduje się w centrum Sośni, nieopodal zespołu szkół. Obiekt przeznaczony jest głównie dla sportowców, a jest w nim kilka pomieszczeń. – Są to m.in.: sala konferencyjna, dwa węzły sanitarno-szatniowe, kotłownia, zaplecze gospodarcze i dwie toalety zewnętrzne – mówi przedstawiciel wykonawcy Adam Kowalski.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ok. 150 m kw., na zewnątrz natomiast znajduje się wiata. Budynek zaplecza kosztował ponad 600 tys. zł, ale udało się pozyskać na jego realizację dofinansowanie blisko 300 tys. zł.

Budynek już stoi, a zostanie oddany do użytku w nowym roku. – Gmina ma jednak kolejne plany na miejsce, w którym się znajduje. Nieopodal jest bowiem stare boisko i trybuny, gdzie docelowo mogłoby się znaleźć boisko wielofunkcyjne – mówi wójt gminy Sośnie Stanisław Budzik.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick