O pomocy afrykańskim dzieciom opowie w ogólnopolskiej telewizji

4
We wtorek w Magazynie Ekspresu Reporterów w TVP 1 zostanie wyemitowany reportaż, którego jednym z bohaterów będzie Norbert Wardawy, ostrowski muzyk i wolontariusz, który w sam środek walk w Republice Południowej Afryki. Jego relację w trakcie pobytu w Afryce można znaleźć na wlkp24.info.

Norbert Wardawy jest lokalnym muzykiem występującym w Big Bandzie Ostrowskim i wolontariuszem, który postanowił zaangażować się w pomoc dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej. Podjął się nauki gry na trąbce w jednej z tamtejszych wiosek, ale jego pobyt w tym kraju na środku Czarnego Lądu nie należał do spokojnych. Kiedy przebywał w klasztorze kapucynów w Bouar, w okolicy doszło do wymiany ognia.

To efekt walk między różnymi obozami. Starcia nasiliły się po wyborach prezydenckich przeprowadzonych 27 grudnia 2020 roku, w których zwyciężył dotychczasowy prezydent Faustin-Archange Touadera. Jednak, jak można było przeczytać w doniesieniach medialnych z tamtego kraju, głosowanie odbyło się tylko na części terytorium kraju. Do wywołało kolejne zamieszki. Państwo jest pogrążone w wojnie domowej od 2013 roku.

W połowie stycznia wprost z centrum wydarzeń w Bouar Norbert Wardawy opowiedział Telewizji Proart o sytuacji na miejscu oraz działań, jakich podjął się na rzecz lokalnej społeczności. Jego relację można obejrzeć poniżej.

We wtorek 9 marca o 21.40 w Ekspresie Reporterów w TVP 1 zostanie wyemitowany reportaż o tym, co działo się podczas jego pobytu w Republice Środkowej Afryki i jak przebiegła nauka w African Music School.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick