O krok od tragedii. Wyciągnęli współpasażera z płonącego samochodu

1
zdjęcie poglądowe
W nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Huta koło Odolanowa doszło do poważnego wypadku samochodu osobowego. Samochód, którym podróżowały trzy osoby wypadł z drogi i stanął w płomieniach. Jedna z osób była nieprzytomna i na zewnątrz ewakuowali ją współpasażerowie.

Służby zostały powiadomione o wypadku o godzinie 00:33. – Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali samochód osobowy, który leżał na dachu i był objęty pożarem. Natychmiast przystąpiliśmy do akcji gaśniczej – informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Samochodem podróżowały trzy osoby. Dwie z nich wydostały się z pojazdu o własnych siłach. Trzecia była nieprzytomna i została ona wyciągnięta przez współpasażerów. – Udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy, czyli tlenoterapii, ustabilizowanie odcinka szyjnego kręgosłupa. Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, przekazaliśmy poszkodowaną osobę medykom – dodaje dyżurny.

Nieprzytomna osoba została zabrana do szpitala. Czynności wyjaśniające w sprawie wypadku prowadzi ostrowska policja. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochodem kierował 26-latek, który był pod wpływem alkoholu. Badanie wskazało blisko dwa promile – informuje wstępnie mł. asp. Małgorzata Michaś z ostrowskiej komendy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick