O krok od tragedii. 11-latka podtruła się tlenkiem węgla

0
11-latka trafiła do szpitala po tym, jak źle się poczuła podczas kąpieli. Okazało się, że w mieszkaniu wydobywa się tlenek węgla. Na miejsce zostały wezwane wszystkie służby ratunkowe, a strażacy potwierdzili obecność czadu. Przyczyną zdarzenia była terma gazowa, z której ulatniał się śmiertelny gaz.

Zgłoszenie wpłynęło do strażaków chwilę po godzinie 22.00 w sobotę. Do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Komuny Paryskiej w Ostrowie wezwano pogotowie. – Ze zgłoszenia wynika, że dziewczynka źle się poczuła podczas kąpieli. Strażacy z naszej jednostki przyjechali na miejsce i przy pomocy mierników potwierdzili obecność tlenku węgla w stężeniu 20ppm. Przyczyną ulatniania się czadu była terma gazowa – poinformował dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Strażacy przypominają, że rzeczą, która może uratować nam życie jest czujka czadu. To niewielki wydatek, a zaalarmuje mieszkańców, gdy tlenek węgla pojawi się w pomieszczeniach.

Tlenek węgla to gaz, który jest bezwonny, bezbarwny i bezsmakowy. Jest bardzo toksyczny, dlatego nazywany jest „cichym zabójcą”. Objawy, które można zaobserwować po zatruciu tlenkiem węgla to zazwyczaj zmęczenie, ból głowy, nudności, podwyższone tętno. W wyższym stopniu zatrucia pojawiają się wymioty, omdlenia, drgawki i problemy z oddychaniem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick