DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

O co pytały prof. Miodka dzieci z pleszewskiego przedszkola? [WIDEO]

W odcinku 647 „Słownika polsko-polskiego” wystąpiły m.in. dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie.

stopklatka z vod.tvp.pl (odc. 643 „Słownika polsko-polskiego”)

„Słowik polsko-polski” to słynny program telewizyjny emitowany przez TVP Polonia, w którym nie mniej znany prof. Jan Miodek z Uniwersytetu Wrocławskiego odpowiada na pytania dotyczące polszczyzny. Choć to język ojczysty Polaków, wielokrotnie zaskakuje ich rodzimych użytkowników. Tych małych i tych dużych.

Nic więc dziwnego, że mimo upływu lat (pierwszy odcinek „Słownika polsko-polskiego” ukazał się w 2009 roku) nie brakuje. Kilka dni temu na antenie TVP Polonia można było zobaczyć dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 „Miś Uszatek” w Pleszewie.

Dzieci żywo interesują się językiem polskim i miały okazję zadać kilka pytań prof. Janowi Miodkowi, a ten ochoczą wyłożył im w przystępny sposób m.in. genezę słowa „kociamber” i „kejter”.

Dzieci solidnie przygotowały się do występu w programie. Wystrój przedszkolnej sali zdobyły pluszaki, a twarze i głowy maluchów kocie wąsy i uszy.

Pełny odcinek programu „Słownik polsko-polski” z udziałem pleszewskich przedszkolaków znajdziesz pod tym linkiem na stronie vod.tvp.pl. Udział dzieci z Pleszewa rozpoczyna się od minuty 7:37.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz