O co chodzi z tym światłowodem? Zobacz i zapytaj człowieka, który wie o nim wszystko

8
Na pewno słyszałeś o światłowodzie. Na pewno wiesz, czym jest, ale czy wszystko z nim związane jest dla Ciebie jasne? Jeśli masz pytanie - nie ważne czy banalne, czy skomplikowane, napisz je na naszym fanpage'u na Facebooku pod specjalnym postem, a człowiek, który o światłowodach wie wszystko, z przyjemnością odpowie na nie w specjalnym materiale wideo, które przygotuje wspólnie PROMAX i wlkp24.info.

Nie potrafimy podróżować z prędkością światła, ale potrafimy przesyłać za jego pomocą informacje na wielkie odległości. Jest to możliwe dzięki światłowodom. Dla laika są to zwykłe kable, niewiele różniące się od tych miedzianych, które zna praktycznie każdy. Najważniejsza różnica tkwi w środku, gdzie w przypadku światłowodu miedzi nie mia.

Jak więc przesyłane są nim informacje i skąd w ogóle wziął się światłowód? Odpowiedź znajdziesz na filmie, gdzie podrzucamy też sporo ciekawostek. Jeśli po jego obejrzeniu ciągle nie wszystko będzie dla Ciebie jasne, kliknij w posta poniżej i napisz w komentarzu pod postem na Facebooku pytanie do eksperta PROMAX-u, który odpowie na nie w specjalnie przygotowanym materiale wideo.

Technologia 🔌 to często niekończące się pasmo pytań i niewiadomych. Jeśli masz jakieś wątpliwości na temat ŚWIATŁOWODU,…

Opublikowany przez wlkp24.info Czwartek, 27 września 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Może zamiast pustych informacji, które każdy może sobie w internecie znaleść niech się Promax pochwali zasięgiem tego ich światłowodu w mieście. Pod ich własnym biurem go nie ma.

  • Szanowni Państwo, sieć jest sukcesywnie rozbudowywana i modernizowana. Póki co faktycznie nie dociera jeszcze wszędzie, ale pracujemy nad tym 🙂

   Najbardziej wiarygodnym źródłem zasięgu sieci światłowodowej są konsultanci w Biurach Obsługi Abonenta i na infolinii (62 735 31 11). Dlaczego? Już wyjaśniamy. Konsultanci mają możliwość sprawdzenia konkretnego adresu, a nie tylko ulicy (czasem zdarza się, że nie cała ulica jest w zasięgu światłowodu, a jedynie jej część).

   Zasięg można sprawdzić także orientacyjnie na http://www.promax.media.pl, wpisując miejscowość i ulicę – wówczas przy lokalizacjach, na których jest światłowód, pojawi się oznaczenie Oferta Światłowodowa.

  • Światłowód nie zmniejszy cen za korzystanie z internetu, ale za tę samą cenę daje znacznie więcej: bezawaryjność (z uwagi na swoją budowę), a także znacznie wyższe prędkości. Przykładowo za około 59 zł można mieć standardowe 80/4 Mbps lub 200/2 Mbps światłowodem.

 2. 2
  1

  Nie potraficie zapewnić prawidłowego działania dotychczasowej sieci, a mydlicie oczy światłowodami. Zmieni się przewód, ale dziadostwo i tak pozostanie i z 1 Gb zostanie 100 Mb na końcu łącza.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick