O bestii ze wschodu nie ma mowy. Nie ominie nas jednak mróz i śnieg

3
fotolia.com
Początkowe prognozy pogody zapowiadały nadejście do Polski bestii ze wschodu, która miała przynieść ze sobą śnieżyce i duży mróz. Gwałtownego załamania pogody nie będzie, ale region południowej Wielkopolski musi liczyć się ze spadkiem temperatury. W weekendowe noce słupki rtęci mogą pokazać nawet 11 stopni na minusie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe już na nadchodzącą noc. W całym regionie mogą wystąpić oblodzenia dróg i chodników. Temperatura może spaść przy gruncie do -4 stopni. Warunki drogowe dla kierowców nie będą sprzyjające. Żółty alert obowiązuje od wtorku od godziny 17.00 do 8.00 rano w środę.

Fot. IMGW

Temperatura spadnie jednak jeszcze bardziej. Wtorkowe prognozy synoptyków pokazują, że w nadchodzący weekend możemy zobaczyć na termometrach nawet 11 stopni na minusie. Takie wartości dotyczą godzin nocnych. Za dnia nie będzie jednak przyjemnie, bo temperatura będzie się wahać od -3 do -6 stopni Celsjusza.

Służby mundurowe apelują o rozwagę, ale i pomoc zwierzętom lub osobom bezdomnym. Przebywając na dworze przy takich temperaturach są narażeni na śmierć w wyniku wychłodzenia. Jeśli zauważymy osobę bezdomną lub zwierzę uwiązane na łańcuchu, które nie będzie miało zapewnionego pożywienia oraz schronienia – powiadommy odpowiednie służby. Możemy w ten sposób pomóc i ocalić ich życie!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick