Numerki na wagę złota, czyli wielkie oczekiwania na paszport

7
Niektórzy ustawiają się w kolejce już o piątej rano, by zdobyć numerek umożliwiający złożenie wniosku o wydanie paszportu lub jego odbiór. Na drugim piętrze ostrowskiego starostwa powiatowego, gdzie znajduje się Terenowy Punkt Paszportowy, od kilkunastu dni są tłumy.

Terenowy Punkt Paszportowy w Ostrowie Wielkopolskim każdego dnia ma do rozdania 100 lub 50 kolejkowych numerków – w zależności od tego, czy w pracy są dwie czy jedna urzędniczka. Tylko z takim numerkiem można ustawić się w kolejce. Problem w tym, że chętnych na złożenie wniosku o wydanie paszportu jest o wiele więcej.

W kolejce spotyka się całe rodziny, bo – żeby wyrobić paszport dla niepełnoletniego dziecka, przy składaniu wniosku musi być oboje rodziców. Żeby po miesiącu czy sześciu tygodniach odebrać gotowy paszport, znów trzeba zdobyć numerek. –  To absurd rodem z głębokiego PRL-u – mówią zirytowani klienci, a przedstawicielka Urzędu Wojewódzkiego tłumaczy, że to tzw. „górka paszportowa”, która potrwa do… czerwca.

 

 

 

 

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 10

  I nikt nie potrafi tego przyspieszyć? To może nieudolne szefostwo do wymiany skoro nie reaguje na trwający absurd? Trudno przecież winić dwóch urzędników którzy siedzą i tłuką w kółko tę samą pracę.

 2. 1
  9

  raz że kasują za paszport jak za zboże, dwa że PISowi coś zatrzymanie emigracji nie wychodzi i zresztą bardzo dobrze, zostaną w Polsce same dewoty, czarni i pisory

 3. 1
  2

  Jest okazja by poszczekać politycznie .Dramat z wami !! Za rządów waszej ulubionej partii było lepiej ? Ale to dla was było lepiej czy ogólnie dla wszystkich ? ci to tak szczekają, powiedzcie kiedy w Polsce żyło się wszystkim dobrze? Za której rządzącej partii nikt w Polsce nie narzekał ? Jak była komuna , to było narzekanie, przyszedł Wałęsa było narzekanie i tak dalej i dalej !! Może czas odmulić wam sprane politycznie mózgi ?

  • Do końca roku jest jak do tej pory,czyli wystarczy dowód. Po nowym roku jeszcze nikt nie wie jak to będzie wyglądać

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick